Otorinolaringologija

Tonzilektomija (2)

Nora

Zanima me preporuca li se s obzirom na godine,24, raditi tonzilektomiju?Iako me je Vas kolega, otorinolaringolog, savjetovao da tonzile sto hitnije operiram jer godisnje imam oko 6,7 gnojnih angina, a zbog jedne sam zavrsila u bolnici; nedavno mi je pulmolog u Njemackoj rekao da to nije pametno, .Inace tada uzimam Silapen 1500 tablete posto ne zelim primati injekcije. Radi li se danas tonzilektomija samo pod lokalnom anestezijom?

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Nora,
Ako godišnje imate 6-7 gnojnih angina savjetujem vam operaciju. Operacija se može raditi u općoj ili lokalnoj anesteziji.