Otorinolaringologija

tonzilitis

sabina

Poštovani !
Moj sin je star tri godine i u posljednjih godinu dana mu je više od 10 puta dijagnosticiran tonsillytis ( ako sam pravilno napisala ) u svakom slučaju upala krajnika. U početku je imao simptome klasične prehlade, curenje nosića, kašalj, temperatura, a u posljednje vrijeme grlo se samo upali i bez obzira kada počnemo sa antibiotskom terapijom krajnici " odrade " cijeli proces zapaljenja i to traje obično 3-4 dana kada prestaju temperature i poboljšava se stanje. Liječnici tvrde da to nije ništa zabrinjavajuće i da će proći dok stekne bolji imunitet. Nikad nisam upućena da mu radim bilo kakve krvne pretrage, rađen mu je samo bris grla i nalaz je bio uredan.Ne mogu da vjerujem da je " uobičajeno " da dijete svaka dva tjedna pije antibiotike. Tražila sam uputnicu za specijalistu ali je nisam dobila jer liječnici smatraju da je to potpuno nepotrebno.

prof. dr. Željko Bumber

Nakon brisa ždrijela potreban je pregled otorinolaringologa i vjerojatno operacija.

sabina

Poštovani dr.Bumber !

Zahvaljujem se na savjetu za posjet otorinolaringologu. Naime, isti dan nakon Vašeg savjeta posjetila sam otorinolaringologa i nakon urađenog brisa ždrijela i nosa ustanovljeno je da moj sin ima bakteriju Moraxella cataralis koja je stacionirana u nosu i da je to razlog čestih upala krajnika jer se nosni sekret slijevao direktno na krajnike i izazivao upale.
Ordinirani su mu antibiotici i kapi za nos koje nikad ranije nije koristio i nakon ponovljenog brisa nosa danas ustanovljeno je da je rezultat pozitivan odnosno da bakterije nije ponovo izolirana.
Još jedanput veliko hvala !