Otorinolaringologija

Upala desni

Veluna

Mojoj djevojčici od dvije godine prije tri dana upalilo se zubno meso (desni). Sve joj je naoteklo, crveno i upaljeno i na lagani dodir počinje krvariti između zubi i zubnog mesa. Crvene i naotekle su joj i usne s nutarnje strane te nepce. Doktorica (pedijatar) je rekla da je to stomatitis i za ublažavanje natekline preporučila "Calgel". Osim toga je preporučila hladnu hranu i piće i ništa više.
Postavila bi pitanje dal će stvarno to samo od sebe proći kao što je rekla pedijatar ili bi trebalo neke daljnje pretrage obaviti? Dal da je vodim stomatolog?
Napominjem da je nekoliko dana prije nego što se to pojavilo, mala imala upalu uha i dobila je Klavocin sirup, kojeg troši i sad.

prof.dr. Željko Bumber

Predlažem da odmah odete kod stomatologa za djecu koji će ,bez sumnje , naći i uzrok i pravi lijek. Raspravljati o lošijem imunitetu, virozi bez pregleda , s moje strane ne bi bilo umjesno.