Otorinolaringologija

Upala uha i bol u vilici

vedo112233

Postovani,
prije 4 dana me je pocelo bolit desnoi uho,s pocetka sam mislio da je u unutar uha bubuljica, potkozna mozda, medjutim bol je jacala,poslije 2. dana otisao sam kod specijaliste otorinolaringologa, on mi je pregledao oba uha i isprao oba uha takodje, u lijevom uhu mi je bilo nesto bijelo ispalo ne znam sta, u desnom isto tako stim da mi je desno uho malo vise zatvoreno a lijevo je OK, propisao mi je reukapi i zinnat tablete, reukapi da kapam u nos 3 puta na dan po 3 kapi u svaku nosnicu, a zinnat tabelete da pijem po jednu svakih 12h,i da, stavio mi je još neku, mislim da je crvena mast koliko sam uspio vidjeti, u uho i zatvorio uho onim malim trakicama i rekao da to ne skidam sljedeca 3-4 dana, imam problema takodje i sa vilicom ispod uha, samo na desnoj srani znaci lijeva je u redu, boli me, nocu se ne mogu nikako napraviti da spavam...samo da napomenem da imam 17 godina...

Hvala na bilo kakvom savjetu.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, po opisu terapije i simptoma, djeluje mi kao da imate istovremenu upalu stednjeg uha i zvukovoda. Upala zvukovoda je praćena jakom boli, iako se relativno lako liječi. U terapiji ste dobili sve neophodno; vodite još računa da voda ne smije ući u zvukovode kako se povrh bakterijske ne bi pojavila i gljivična infekcija.