Urologija

bakterije

nikola

već tri godine imam problema s bakterijama u prostati. Stalna je prisutnost enterococcus uz druge bakterije koje se mijenjaju svaki puta.
Primio sam već puno terapija antibioticima međutim samo sam se dvaput riješio enterococcusa ali tada su se pojavile druge bakterije.
U zadnjem nalazu mi je dijagnosticirana enterob. cloace i citrob. freundi.
Molio bih vaše mišljenje!!!

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Kod vas se radi o kroničnom bakterijskom prostatitisu.Problem u izliječenju ove bolesti je u nepostizanju baktericidne koncentracije antibiotika u prostati a također i orezistenciji bakterija te je potrebno dugotrajno ciljano liječenje točno određenim antibioticima ,najčešće ciprofloksacinom.Napominjem da svaka pojava bakterija u ejakulatu ne znači infekciju ,već može značiti i kolonizaciju koju nije potrebno liječiti.