Urologija

Chlamidia

Jole

Postovani ,
ako u sebi imate chlamidiju 3-4 godine a ne znate , ako ste i ranije radili testove na to i nije bila nadjena ( verovatno nestrucnoscu ) koliko je vremena potrebno da bi se izlecili od nje , koji je procenat da moze izazvati ostecenja kao sto je sterilitet i kod muskarca i kod zene ...

Unapred zahvalan

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Chlamidija može izazvati promjene u spermiogramu a samim time i smanjenu fertilnu sposobnost.Liječenje se provodi antibioticima,uglavnom tetraciklinima kod duže vrijeme.Supruga se mora javiti na pregled ginekologa.Liječiti se morate istovremeno.