Urologija

bubrezi i prostata

Snježana

Mome tati je nedavno, nakon jakih bolova u bubrezima i pregleda ultrazvukom dijagnosticirano slijedeće;
Desni bubreg u granicama normale. Lijevi bubreg urednog oblika i veličine pokazuje u kazdalnoj trećini nekoliko manjih hiperehogenih odjeka bez akustične sjene a kanalni sustav je diskretno dilatiran.
Mokraćni mjehur sadrži manju količinu urina izgleda bez patološkog sadržaja.
Prostata lagano povećana, grublje strukture ovalnog oblika, ukupnog volumena 38 ml suspektan prostatolit.
Ljubazno Vas molim za Vaš komentar na gore navedeno, da li se ovdje radi o zabrinjavajućem nalazu i što preporučate kao slijedeći korak u liječenju.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Srdačan pozdrav,

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Pregled urotrakta ultrazvukom ne daje potpuni uvid u stanje urotrakta.Potreban je uz to i klinički pregled urologa te laboratorijske pretrage urina,bakteriološka analiza urina i eventualno drugi radiološki pregledi,da bi se moglo odgovoriti na vaše pitanje.