Urologija

E. coli i Uro-vaxom

emi

Imam česte recidive E. Coli u urinu. Bris cervixa na chlamydie i mycoplazme negativan. Smetnje se javljaju nakon seksualnog odnosa. Prije to nije bio slučaj. Partnerova 2 urina sterilna. Sada će dati ejakulat na analizu, no mislim da je problem sa mojim mjehurom. Učestalo pijem antibiotike i Nolicine ali uzalud. Problem perzistira, a u kratkim intervalima je bolje. Čula sam za lijek Uro-vaxom (cijena cca 900,00 kn). Možda mi je to zadnji spas. Što mislite?

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Pojava E.coli u urinu kod žena je najčešće posljedica kolonizacije mokraćne cijevi iz rodnice. Ukoliko nema kliničkih tegoba bakterijuriju nije potrebno liječiti.Potrebno je učiniti bakteriološki pregled brisa rodnice na E.coli.