Urologija

escherichia coli

Dina

Poštovani,
molila bih Vaše mišljenje o slijedećem: u ejakulatu mog supruga je pronađena baketrija escherichia coli. Meni su učinjene ginekološke pretrage čiji rezultati još nisu gotovi. Zanima me može li se ta bakterija prenijeti spolnim putem.
Zahvaljujem na odgovoru.

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Niste naveli broj bakterija u ejakulatu vašeg supruga i ima li on simptomatologiju.Ukoliko broj bakterija u ejkulatu prelazi 1000 i ako postoje simptomi infekcije potrebno je liječenje.Escherichia coli može se prenijeti sponim putem.