Urologija

HPV i genitalne bradavice

Marko

Cura mi je prije 6 mjeseci imala los Papa test (CIN II sa sumnjom na HPV), no nikad nije isla na tipizaciju vec joj je ginekolog napravio terapiju s interferonom i sljedeci Papa test je bio u redu. No ja sam na glavicu penisa i to na rubu u medjuvremenu uocio sitne sitne pristice koji se ne daju stisnuti, a boja im varira od bijele do boje koze, tako da se nekada ne mogu niti primijetiti, uz mjesto gdje je glavic vezan sa kozicom i dva malo veca (ali ne puno) istog tipa. Ja sumnjam da bi to moglo biti povezano s HPV-om, da bi to mogle biti genitalne bradavice samo u nekom malo blazem obliku.
Zanima me kako se to lijeci i kome se najbolje obratiti urologu ili
dermatovenerologu i preporucujete li nekog tko s tim ima iskustva. Hvala

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Vjerojatno se radiu o Condylomata accuminata ,vjerojatno virusne etiopatogeneze.Možete otići bilo na urološki bilo na dermatološki pregled gdje će se točno utvrditi dijagnoza i terapija.