Urologija

mokrenje

Marko

Postovani doktore,

Imam 24 godine. Nakon gotovo svakog mokrenja nakon nekoliko trenutaka (ponekad i nekoliko minuta) mi nekoliko kapi mokrace ili manji mlaz nekontrolirano izađe; većinom kad sjednem i kod naprezanja. Inaće ne osjećam bol odnosno peckanje kod mokrenja i ne primjećujem druge smetnje, osim što je ovaj problem jako neugodan. O čemu je riječ i je li potreban pregled urologa, te da li se pregled moze obaviti u privatnim spec. ordinacijama bez uputnice liječnika opće med. ?

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Nažalost ,naveli ste premalo podataka,ali trebalo bi obaviti specijalistički pregled koji se može obaviti i kod privatnog urologa.Vjerojato će biti potreban pregled prostate a možda i urodinamski pregled.Može se raditi o kroničnom prostatitisu (upali prostate).