Urologija

izraslina iznad testisa

željko

Iznad desnog testisa primjetio sam izraslinu dužine oko 1 cm. Bolove nisam imao osim osjećaja žuljanja što se s vremena na vrijeme poveca ali, rijetko i potpuno nestane. To je trajalo oko dva mjeseca i nakon pregleda liječnik mi je utvrdio ultra zvucnim pregledom malu kilu.
Lijecnikovo misljenje je da prije ili kasnije operativni zahvat je neminovan.
Interesira me kakve se operativne metode koriste u takvoj operaciji i koliko traje oporavak?
P.S. Da li prolongiranje operacije na duži period može izazvati komplikacije na samim testisima?

prim dr sci Josip Parazajder

Niste potpuno opisali nalaz tako da je osim kile moguća i cista epididimisa,spermatokela,hidrokela...
Potreban je detaljan urološki pregled te dogovor o eventualnom liječenju.Kila se može liječiti endoskopskim putem dok se ciste liječe otvorenom tehnikom.Prolongiranje zahvata ne može izazvati komplikacije na testisima ,a kila se može ukliještiti.