Urologija

mišljenje i savjet

Miro

Imao sam hematospermiju i hematuriju.U.Z.obadva bubrega urednog nalaza.Prostata volumena 15 ml. sa edemom sluznice na vratu mjehura i povećanim sjemenim vrećicama.Th.Nolicinom 3 tjedna.Kakva je razlika izmedju Ciprobay tbl. i Nolicina,Ciprobay se može dobiti samo kao nastavak bolničkog liječenja ili na vlastiti trošak(urolog je prvo propisao Ciprobay tbl.,a nakon što ih nisam dobio, Nolicin).Nakon terapije trebao bih napraviti pretrage krvi i urina i i.v. urografiju.31 mi je godina. Molim i savjet trebam li se uzdržavati od spolnih odnosa.Želio bih čuti i vaše mišljenje s obzirom da sam iste simptome imao i prije godinu dana.Unaprijed Vam zahvaljujem.

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Hematospermija je prolazan simptom najčešće kod upale prostate ali se može pojaviti i bez upale.Ciprobay je antibiotik a Nolicin kemoterapeutik. Oba dva djeluju antimikrobno. Kod hematospermije ne morate se suzdržavati spolnih odnosa.