Urologija

mokrenje noću

Đuro

U zadnje dvije godine noću mokrim 3 do 5 puta, zavisno o količini popijene tekućine poslije podne. To mi prekida san, pa povremeno idem neispavan na posao. Pred godinu dana bio sam na pregledu ultrazvukom i na pretragama krvi. Utvrđeno je da sam zdrav s obzirom na stanje prostate, mjehura i ostalog. Imam 61 godinu. Isti problem ima i moja supruga. Ima li ovo češće noćno mokrenje veze sa starosti, ili je posrijedi neko oboljenje? Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

prim dr sci Josip Parazajder

Vjerojatno se radi o bolesti prostate , a pošto je od zadnjeg pregleda prošlo godinu dana te vam je potreban ponvni pregled urologa.