Urologija

povlačenje testisa u trbušnu šupljinu

Kristijan

Štovani,
kao što sam naveo u naslovu, povremeno mi se zna dogoditi da se desni testis (samo desni) povuče u trbušnu šupljinu. To se događa prilikom seksualne uzbuđenosti, kad se sagnem i tijelom pritisnem uz partnericu. Čim se to dogodi, uspravim se i sve se vrati u normalu. Dakle cijela situacija traje možda par sekundi, ništa me ne boli, ali je neugodno. Da li ima mjesta za zabrinutost?

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas dolazi do povlačenja testisa u ingvinalni kanal.Radi se o refleksu m. cremastera i to je normalna pojava kod svih muškaraca te nema razloga za zabrinutost.