Urologija

nalaz pretrage sjemena

miro

Molim Vas mišljenje nalaza pretrage sjemena.Kakav glasi normalan(prosječan) spermatogram zdravog muškarca.Moj nalaz pretrage sjemena:količina 9 ml,koagulum-da,likvefakcija-produžena,boja-svijet.žuta,bistrina-zamućena,konzistencija-rjeđa,ph-8,broj spermija-33000x10(na treću) u ml,broj spermija u ejakulatu-297000x10(na treću),postotak vitalnih-56,postotak pokretnih-52,postotak od toga progres. pokretnih-4,patološki oblici glave-11%,vrata17%,repa5%.
Stan.spermatogeneze:1-2,leukociti:0-1,eritrociti1-2,bakterije:nema,ostalo:po koja stanica pločastog epitela.
Ne pušim,ne pijem,spolni život skladan,potencija normalna,jedino inkliniram upalama uro sustava,sve ostalo uredno.Hvala.

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Vaš spermiogram zadovoljava kriterije normalnih vrijednosti što se tice broja spermija. Vitalnost spermija je umanjena što se vidi prema postotku progresivno pokretnih spermija koji je veoma nizak.Upada u oci i veliki volumen ejakulata koji je obicno posljedica aktuelne upale u sjemenim traktu. Javite se urologu - andrologu radi dijagnosstike i lijecenja.