Urologija

krv u mokraci

milica

Pre 12 dana sam imala krv u mokraci ,uradila sam sve pretrage na bubrezima i oni su u redu.Fibgrinogen mi je 5,87.Imam 35 godina ,A pre 20 godina sam imala cistitis.Isad jako cesto imam problem ,kao sto je peckanje prilikom mokrenja .Molim vas da mi odgovorite o cemu bi moglo da se radi.

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Niste naveli da li se radi o t. zv makro ili mikrohematuriji.odnosno da li ste vidjeli krv u mokraci, te da li se radi o t. zv totalnoj hematuriji t.j da je cijela mokraca krvava ili se pak radi o mikroskopskom nalazu krvi u sedimentu urina. Ukoliko se radi o makrohematuriji bolest bi mogla biti ozbiljna a ako,se pak radi o mikrohematuriji ona je obicno posljedica upale urotrakta.