Urologija

Pitanje

Ivo

Imam jedan problem, penis mi je iskrivljen u ljevu stranu. Zanima me kako se to može lijeciti (ispraviti). Kome ili gdje bi se trebao javiti, da li postoji neki rizik ako je u pitanju kirurški zahvat i koliko to košta.

Unaprijed hvala
Ivo.

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Niste naveli koliko imate godina.Kod mlađih obično se radi o prirođenoj devijaciji penisa zbog nejednake duljine kavernoznih tijela.U starijoj dobi iskrivljenje je obično posljedica Peyronieve bolesti (Induratio penis plastica).Ako je devijacija veća od 30 stupnjeva liječi se operativno.Možete se javiri na Zavod za Urologiju Opće bolnice "Sveti Duh" četvrtkom s uputnicom za specijalistički pregled.Ukoliko imate socijalno osiguranje zahvat vam plaća HZZO.