Urologija

proteus mirabilis

sanela

Imam djevojčiću koja je u 6 mjesecu života dobila urinarnu infekciju odnosnoproteus mirabilis, poslje terapije garamicina i baktrima povukla se ali se pojavila ešerihija koli. Poslje iste terapije ista se povlaći ali opet se javlja proteus mirabilis. U međuvremenu urađen je eho bubrega (uredan) i mikcioni cistogram (uredan). Molimo Vas sta dalje raditi i koju terapiju koristiti.

Unaprijed zahvalna majka!

P.S. Trenutno koristimo terapiju nitrofurantoin

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Kod vašeg djeteta se vjerojatno radi o prirođenoj nepravilnosti u urotraktu koju se nije moglo otkriti ehosonografski i mikcionim cistogramom te bi bilo uputno učiniti infuzijsku urografiju.