Urologija

TESTISI!!!!!!!!

Tihomir

Primjetio sam nesto pod prstima izmedu korijena penisa i ljevog testisa!Znaci unutra u samoj kozici!na opip je mekano i zbunjuje me jer sad ustvari i ne znam da li je to uvijek i bilo tako ili je stvarno nesto izraslo!Zanima me vase misljenje i kako izgleda kada se dobije rak na tstisima,indikacije?

prof. dr. J. Pasini

Poštovani Tihomire,

Prema opisu tvorbe koju navodite, ne radi se o tumoru testisa, već vj. o nekoj od anomalija ili tvorbi koje su potpuno bezopasne. Ipak bez pregleda nije moguće odgovoriti na Vaše pitanje.
Tumori testisa jesu najčešći tumori koji se javljaju u muškaraca u ranijoj životnoj dobi, no ipak malo je vjerojatno da je to i s Vama slučaj.
Javite se na urološki pregled i nemojte biti zabrinuti.
O indikacijama za operacijski zahvat i opasnostima istih odluke će donjeti urolog.
S poštovanjem
J. Pasini