Urologija

uretrocistoskopija

b&b

Trenutno sam pod tretmanom urologa sa postavljenom dijagnozom Prostatovesiculitis chr.exacerb,i urolog planira učiniti uretrocistoskopiju,zbog sumnje na začepljenosti sjemenog kanala.
Molim da mi odgovorite da li možda postoji nekakva druga metoda za dijagnostiku istoga.

prim dr sci Josip Parazajder

Za postavljanje dijagnoze prostatovezikulitisa nije neophodna uretrocistoskopija,no može se učiniti kao dopuna ostalim pretragama (bakteriološki nalaz ejakulata,UZV,palpacija prostate).Začepljenost sjemenih kanala ne utvrđuje se uretrocistoskopijom,tako da u vašem pismu vjerojatno niste točno opisali narav tog problema.