Kontracepcija

Escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fandjo, to ne znamo. Ako izostane menstruacija tada napravite test.

jasnaHR

stalno sam živčana, ko da sam u PMS-u, i svaki dan me nešto presječe u trbuhu.
i jučer kad sam se tuširala primijetila sam da mi curi neka bijela sluz.
Da li to što govori?
Molim vas za odgovor:/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne govori ništa. Očito se radi o drugom dijelu ciklusa.

Dianora

Dobar dan!
Mene zanima da li je uobičajeno da se nakon escapelle grudi značajno povećaju? Nakon što nam je 15.8. pukao kondom, i primijetili smo to prije kraja ali bilo je tjedan dana od kraja mjesečnice, popila sam escapelle pilulu unutar 24 sata. imala sam slabo krvarenje 21.8.
Ono što me brine, jer sam već prije godinu-dvije pila tu tabletu i nisam imala takve nuspojave, jest da su mi se u posljednja dva tjedna grudi dosta povećale i bolne su. Obično za vrijeme pms-a malo budu napete i bolne, ali sada su vidljivo piovećane. Da li to nešto znači ili je to samo utjecaj hormona radi tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ,mislim da je od postkoitalne kontracepcije.

mica993

Postovani doktore, imala sam zasticen odnos ali je kondom pukao, dosta sperme je bilo ne krevetu, malo u samom kondomu ali je imalo i na mene, sad nisam sigurna da li je i u mene ostalo, jer nismo osetili kada je pukao.. posle 5 sati sam popila escapelle pipulu, pa me interesuje jel postoji rizik od nezeljene trudnoce?

mica993

zaboravila sam da kazem, da je valjda neplodan dan, jer za 2-3 dana ocekujem menstruaciju.. Unapred hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To što ste pili Escapelle ništa ne znači. Ona spriječava ovulaciju koja je bila davno prije.
Ako su vam neplodni dani dakako da neće doći do trudnoće.

theleo

Postovani, imala sam nezasticen odnos i iako decko nije svrsio popila sam pilulu nakon 22 sata. Nekih mozda 7 dana nakon toga pojavilo mi se nesto braonkasto, samo tako, nije ni krv, nego oskudno jako i braon, trajalo nekih 10ak dana i onda je preraslo u menstruaciju, pojavila se prava krv, ali je bila oskudnija nego inace. Sada sam zabrinuta, da li je to u redu, da li postoji sansa da sam trudna? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Nadica90

Postovani,
poslednja menstruacija je nastupila 17.1.2014. i trajala oko 6-7 dana. 29.1. sam imala nezasticene odnose sa ejakulacijom. Takodje se desilo isto noci 31.1-1.2. a Escapelle sam popila 3.2. Nisam dobila krvarenje izazvano tabletom. Da li je moguca trudnoca ?
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je.

Studentica94

ovako, sinoc sam nakom 21h od nezasticenog odnosa popila Escapelle pilulu koju su mi prepisali na hitnoj i dala sam im zdravstvenu i dobila recept i neki papir koji jos moram odnest svom ginekologu pa me zanima samo (posto su oni tamo to uvidili u kompjurer u svoju evidenciju) moze li moja ginekologica ili doktorica opce prakse saznati za to ako im ja ne odnesem taj papir? ne znam kako je to kompjutersli povezano pa pitam. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije povezano s vašim liječnikom niti primarnim ginekologom.

Studentica94

Postovani,
unutar 24 sata od odnosa u subotu navecer (8.2) sam popila escapelle pilulu i jucer (12.2) sam dobila krvarenje.
posto imam neredovit ciklua jer sam mlada i kasno sam dobila prvu menstruaciju i sada kasni preko mjesec dana i ne znam kada ce doci, zanima me koliko ovo krvarenje najvise moze trajati ako se menstruacija nadoveze na to? (inace krvarim 6-7 dana)
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija. Ista će nastupiti u očekivano vrijeme ili do sedam dana kasnije.

Nadica90

Postovani doktore,
ukoliko pilula Escapelle nije izrazila svoje dejstvo, te dodje do trudnoce, da li je stetna po plod ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štetna je.

evama

Postovani,
22.3. sam popila escapelle,26.3. dobila izazvanu menstruaciju,ali sad jos uvijek nisam dobila sljedecu. Inace su mi ciklusi neredoviti (nekad i 40 dana). Zadnja dva dana imam smeckasti iscjedak. Moze li to biti implantacijsko krvarenje mozda jer sam u subotu 26.4. imala dva puta zaredom odnos (prvi zasticeni,a zatim se decko nije otusirao a imali smo jos jedan odnos bez kondoma u pocetku. Nakon desetak min smo ga stavili sto je bilo puno prije ejakulacije,ali se bojim da nije ostalo sperme na spolovilu).
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je escapelle, ne vjerujem da se radi o trudnoći prema opisanom.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 27
Naprijed