Kontracepcija

Escapelle pilula

vexi

Postovani!

Nocas smo ja i partner imali problema s kondomom koji je pukao. Popila sam escapellu nakon 15 sati od spolnog odnosa, s obzirom da sam jos mlada, a znam da tablete takvog tipa mogu uzrokovati neplodnost kasnije, zanima me kolike su vjerojatnosti da se to stvarno dogodi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konstatacija je kriva. Ne znam gdje ste to pročitali?

vexi

I koliko su one zapravo sigurne ako se uzmu oko 15-20 sati nakon spolnog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurne su ako se uzmu prije nastupa ovulacije i čim ranije nakon nezaštićenog odnosa.

vexi

A kako znati dali je ovulacija nastupila nakon odnosa ili ne? Tableta je uzeta oko kojih 17 sati nakon odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne možemo znati sada retrogradno.

vexi

Puno hvala na pomoci!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Max111

Poštovani,
29.10 sam imao odnos sa djevojkom te je došlo je do pucanja kondoma i svršio sam u nju. Sutra dan se žalila na bolove u jajnicima i imala je ovulaciju. Otišli smo kod ginekologa i dao nam je recept za pilulu Escapelle, koju je uzela nakon 15 sati. Evo prošlo je 12 dana od uzimanja pilule i nije bilo nikakvog krvarenja, a redovna menstruacija bi trebala biti 20.11.
Molim vas možete li mi reći dali je moguća trudnoća?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Vjerovatno će nastupiti menstruacija u očekivano vrijeme ili uz koji dan zakašnjenja. Ne bi trebalo doći do trudnoće.

Max111

I da još dodam da se sada žali na umor, učestalno mokrenje i osjetljive i bolne grudi.

Max111

Evo danas je prokrvarila, sve je u redu ipak. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mare1302

Poštovani,
15. dan ciklusa dogodila mi se nezgoda s prezervativom, unutar 12h popila sam tabletu Escapelle. Nisam imala nikakvih nuspojava, 10 dana nakon što sam popila tabletu pojavili su se oskudni tragovi krvi (smeđkasti iscjedak) i nakon sljedeća 3 dana, tj. 28.dan od prošle mjesečnice(danas), pojavilo se krvarenje, normalno, redovno, kao i svaki mjesec. Je li to znak da se trudnoća nije dogodila? A i imam pitanje, mogu li normalno očekivati sljedeću mjesečnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je menstruacija. Iduća za mjesec dana.

Postovani,

Imala sam odnos 26.12. gde nam je kondom pukao. Nismo primetili sve dok nije ejakulirao, a potom izvadio... shvatili smo da je ejakulirao unutra.
Uzela sam ESCAPELLE 7 sati nakon tog nemilog dogadjaja. Poslednja menstruacija je bila 10.12. a sledecu ocekujem oko 10.01.'15. (pretpostavljam da ce zakasniti).
Da li je moguce da dodje do nezeljene trudnoce i da li su mi oko 26.12. bili plodni dani?

Molim brz odgovor!

Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bili su plodni dani. Ništa nije stopostotna zaštita, stiga šansa za trudnoćom postoji ali nije velika.

Endon

Poštovani, zanima me da li krvarenje izazvano escapelle pilulom mora da se pojavi i da li je to siguran znak da nema vjerovatnoće oplodnje?U okviru koliko dana od uzimanaj tablete je normalno da se javi krvarenje?Te ukoliko se ne javi, kada se treba očekivati sledeća ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oko sedam danak nakon pilule obično nastupi krvarenje. Menstruacija u očekivano vrijeme ili do sedam dana kašnjenja.
Da li će kasniti, te da li će biti probojnog krvarenja ovisi u kojem dijelu ciklusa se ista uzme.

saska05

Dobar dan,
5.3 sam imala spolni odnos pri kojem je pukao kondom. Escapelle pilulu sam popila nakon 12 h te 2 dana kasnije sam imala par krvi vidljivih samo pri jednom brisanju. Zadnja mjesecnica mi je pocela 19.2 a narednu ocekujem 17.3.
Jucer (9.3) sam imala velike bolove i napetost u donjem dijelu trbuha no iscjedak je prozitan i rijedak.
Kada mogu da ocekujem mjesecnicu s obzirom da sam popila tabletu i da li imam sanse da ostanem u drugom stanju?
Puno hvala

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 27
Naprijed