Kontracepcija

Escapelle pilula

evama

Hvala na brzom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

uplasena035

pozdrav. moj problem je sledeci. spavali smo 10 dana nakon moje poslednje menstruacije. kondom je pukao i iako se nije sperma izlila skroz u vaginu, samo malo, escapelle tabletu sam popila 5 sati nakon tog nemilog dogadjaja. grudi su pocele da me bole par dana nakon toga, a tacno 7 dana nakon uzimanja tablete sam prokrvarila i trajalo je oko 4 dana, bilo je kao normalan ciklus, samo manja kolicina krvi i na kraju je bilo braon i prestalo (kao svaki moj ciklus). grudi nisu prestale da me bole, a ovih dana bi mi bio normalan ciklus, pa mislim da me grudi jos uvek bole zbog toga. danas sam dobila temperaturu 37.3 koja mi je pri svakoj prehladi tolika, ali sam neeegde procitala da i temperatura moze biti simptom trudnoce, ako i bolne grudi, pa se zato bunim. postoji li sansa da sam ipak trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji, ali nije velika. To nije bila menstruacija. Ista bi trebala nastupiti u očekivano vrijeme.

uplasena035

citala sam prethode objave i u svakoj ste pisali da ako dodje do izazvanog krvarenja, otklanja se mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vadite stvari iz konteksta. Dakle nakon escapelea dođe kroz 7 dana do slabijeg krvarenja koji bude par dana i to nije menstruacija.
Takvo krvarenje ne otklanja mogućnost trudnoće.

uplasena035

Hvala Vam. Samo jos jedno pitanje. Da li je moguce da mestruacija dodje u ocekivano vreme, a ne 28 dana nakon izazvanog krvarenja? Posto je meni pravi termin ovih dana, a imam simptome PMS-s.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dođe obično u očekivano vrijeme premda može kasniti i do tjedan dana.

uplasena035

Izvinite na dosadi, ali samo jos nesto. Ako izazvano krvarenje ne pokazuje ne-trudnocu, sta bi trebalo onda da pokazuje? Da je tableta delovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dolazak sljedeće menstruacije svakako govori o tome da se ne radi o trudnoći. Strpite se .

uplasena035

da li se cesto desava da druga menstruacija posle uzimanja pilule kasni (bude poremecen ciklus)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se.

Dijana92

3. i 7. jula smo muz i ja imali odnos sa namerom da pravimo drugo dete.Posto nisam imala nikakve simptome,mislili smo da nisam ostala u drugom stanju,u medjuvremenu sam se zaposlila,pa smo se dogovorili da necemo bebu,ali nam se desilo slucajno 15. jula...U panici da ne izgubim posao,16. jula sam kupila escapelle tabletu i popila.Na kraju se ispostavilo da sam vec bila u drugom stanju,kad sam popila tabletu,pa me sad zanima,da li ce to da skodi mojoj bebi?I kakve cu posledice imati zbog toga? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rizici svakako postoje. Daljnje postupke ćete dogovoriti sa svojim ginekologom.

nella24

Cao, 17.07. sam imala ne zasticen odnos, gdje znam da decko namjerno nije pazio, sutra dan sam popila pilulu, znaci 18.07. Vec 24.07 sam dobila ne ocekivano, 10tak dana ranije. danas je 07.08 a ja jos uvijek krvarim, ne obilno. S tim da sam 24. pocela piti kontracepciju Diana 35. Da li je ozbiljno to sto dve nedelje krvarim i da li da idem kod ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled. Krvarite jer ste na svoju ruku neadekvanrno uzimala pilule u krivo vrijeme.

uplasenka

Poštovana, imala sam spolni odnos s dečkom 28.7. na 29.7. pri kojem nam je puknuo kondom no ne pri vrhu gdje bi moglo izaći, već na samome kraju sa strane. Tabletu dan poslije popila sam 29. oko 2o sati. 31.7 imali smo ne zaštićeni spolni odnos od 2,3 minute i dečko nije svršio. Također to se ponovilo i 2.8. Zadnja menstruacija nastupila je 7.7. a ciklus mi je nepravilan te varira od 28 do 35 dana. Test za trudnoću napravila sam 5.8 i 7.8 ali bio je negativan. Grudi su mi bolne i natečene kao pred menstruaciju a posljednja 3 dana u trbuhu imam osjećaj kao da će svakog časa stići. Dali su mi plodni dani završili 29. i treba li me biti strah s obzirom da još uvijek danas (9.8.) nije nastupila menstruacija? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očekujte menstruaciju za koji dan. Ne radi se o trudnoći.

uplasenka

Puno Vam hvala na odgovoru. Još samo jedno pitanje. Znači bez obzira što krvarenje od tablete o kojem sve žene pričaju kod mene još uvijek nije uslijedilo, menstruacija će doći? Unaprijed hvala. I ispričavam sam Vas u prethodnoj poruci oslovila u ženskom rodu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je ili može kasnit koji dan.

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 27
Naprijed