Kontracepcija

Escapelle pilula

Ivancica2410

Pozdrav,

Nakon nezasticenog spolnog odnosa 30.10.gdje je decko svrsio u mene(ispricavam se na izrazu),sutra dan sam popila Escapelle pilulu nakon nekih 13,14 sati. Menstruacija prije tog odnosa mi je bila 14.10.,a sljedeca mi treba doci 12.11.te su inace redovne.Na dan odnosa mi je bio 17ti dan ciklusa.Od nuspojava sam osjecala mucninu u trbuhu par dana nakon popijene tablete.A imam simptome PMS-a(osjetljive grudi i zudnja za slatkim). Zanima me Vase misljenje jel tableta djelovala,te kad bi krvarenje moglo nastupiti.I jel potrebam ginekoloski pregled. Hvala unaprijed.

Ivancica2410

Ispricavam se na prethodno duploj poruci.
Naime nakon napravljenog jutrosnjeg testa na trudnocu koji je bio negativan i dalje nema krvarenja. Ponavljam da sam escapelle tabletu popila 31.10.a odnos je bio vecer prije,a menstruaciju bih trebala dobiti 12.11.
Oprostite na milijun pitanja,preplasena sam i ne znam kako dalje. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu test par dana nakon odnosa radite test. ? Radite test nakon 15 dana od odnosa ako ne dođe menstruacija.

ja.ja.55

Jeli krvarenje poslije uzimanje Escapelle pilula obavezno? Ako se krvarenje ne desi, znači li to da pilula nije djelovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije obvezno, ne znači.

ja.ja.55

Koliko je otprilike djelovanje Escapelle ako je popijena unutar 12 sati od odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preko 95 posto ako nije bilo ovulacije.

ja.ja.55

Ako se ovulacija dogodila postoji li mogucnost da jr tableta sprijecila oplodeno jajasce u daljnem razvitku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse za njeno djelovanje su umanjene ako je bila ovulacija.

trebampomoc156

Poštovani, čitala sam puno o ovome na internetu no svugdje nešto drugačije piše, zato imam dva pitanja za vas.
1. Escapelle tablete samo odgađaju ovulaciju ili se ovulacija uopće ne događa nakon što je ona popijena?
2. Na uputi za njihovo korištenje pročitala sam kako menstruacija treba nastupiti u očekivano vrijeme za većinu žena, dok neki kažu da je u redu da menstruacija kasni i do 10 dana. Zbunjena sam, ali pretpostavljam da bi trebala doći na vrijeme ako tako piše na uputi koja se dobije uz lijek.

Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgađaju je. Kasni do tjedan dana. Ovisno je i o tome u kojem dijelu ciklusa je uzmete.

trebampomoc156

Pozdrav!
S dečkom sam 9. 11. imala zastičeni odnos, ali kondom nam je prvi put u 7 mjeseci puknuo. Sve to se dogodilo oko ponoći, a ja sam ujutro što prije otišla u ljekarnu i već oko pola 8 sam popila pilulu za dan poslije Escapelle. Zadnja mjesečnica mi je počela 29.10. a završila 2.11. Ciklus mi je inače redovit, od 28 do 30 dana, ali prošli mjesec je došla već 27. dan. Postoji li šansa da je i ovaj put ovulacija nastupila ranije i da mi tableta neće djelovati jer je odnos bio 12. dan ciklusa? Hvala na odgovoru.

dajana76

Poštovani, ako sam popila pilulu Escapelle 4-5 dana prije nastupa ovulacije, znači li to da tableta nije potrebna te da će se ovulacija dogoditi kad je i trebala, ili će ju pomakniti za još nekoliko dana?

Djokac

Ako tableta odlaze ovulaciju, da li to znaci da isto tako odlaze i redovnu menstruaciju? Sta se desava ako se posle ovulacije desi nezaštićeni seks i popije tableta? Da li se i tada moze očekivati kasnjenje menstruacije? Da li je krvarenje posle par dana od popijene tablete obavezno ili moze proći i bez toga? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebam pomoć djelovala je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dajana pomaknut će ju za nekoliko dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djokac pročitajte cijeli topic o piluli za dan poslije. Ne možete ne pročitati ništa a postavljati pitanja na koje je višekratno odgovoreno.

trebampomoc156

Poštovani, opet ja. Prošlo je 6 dana otkako sam popila Escapelle pilulu i danas (16.11.) sam primjetila krvarenje, a menstruaciju sam očekivala tek 27.11. Imam dva pitanja. Znači li ovo krvarenje da do oplodnje nije došlo i da je tableta djelovala? I dali da iduću mjesečnicu očekujem 27.11. ili tek mjesec dana nakon ovog izazvanog krvarenja?

Hvala, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači. Da li ćete menstruacija dobiti u očekivano vrijeme ne mogu znati.

ja.ja.55

Poštovani, zanima me da li je u redu da poslije Escapelle menstruacija kasni čak i ako je prije toga uvijek bila zaista redovita? Brinem se jer sam nekako se nadala da moju neće poremetiti zbog toga što je inace jako točna, a danas sam trebala dobiti i sad je nema još.