Kontracepcija

Escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radilo o pravoj menstruaciji. Ne trebate brinuti.

preplasenaat

Zaboravila sam da dodam da sam odnos imala 09.02.trajao se maksimum 5min jer je bilo mucenja jer mi je vagina uska i onda je izvadio i svrsio sebi na stomak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar.

preplasenaat

Puno Vam hvala.
Manju brigu imam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

uplasena94

Imam jedno pitanje nadam se da ce te mi odgovoriti...
Imala sam nezasticeni odnos drugog dana menstrualnog ciklusa, 08.04, 6h nakon odnosa popila sam escapelle pilulu, zbog pilule ciklus mi je trajao 7-8 dana do 14.04..a inace mi traje 4 dana, trebala sam da dobijem 07.05 ali mi kasni vec 4 dana. Da li je moguce da sam trudna, iako sam popila pilulu i iako sam imala odnos drugog dana ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam na mjestu gdje ste prvotno postavili pitanje.

marijaaaaa93

Postovani,
19.03. sam imala rizican odnos nakon cega sam 20.03. popila escapelle. Cini mi se da sam 02.04. dobila menstruaciju ( kazem cini mi se jer ne mogu da se setim tacnog datuma ali mislim da je bio pocetak aprila). Od 02.05. pocela sam da pijem primolut nor kako bih odlozila menstruaciju, i zadnju tabletu sam popila 08.05. rano ujutru. Medjutim odmah nakon toga se opet desio rizican odnos i posle pola sata sam opet popila escapelle. Zanima me da li je primolut nor mozda smanjio dejstvo escapelle? I kada najranije mogu da uradim test? I ranije sam pila primolut nor i 2 dana nakon toga bih dobila ali sada je proslo vec 4 dana i nista. Prva dva dana nakon popijene tablete escapelle sam imala slabe bolove u donjem delu stomaka i bila sam suva. A nakon toga sam imala beli iscedak i bolovi su prestali. Sta mislite sta je uzrok tome i kolike su sanse da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da niste trudna. Kroz tjedan dana će vam nastupiti menstruacija.

marijaaaaa93

Hvala vam puno na odgovoru. Samo me jos zanima za koliko dana bih najranije trebala da uradim test? I da li je moguce da je primolut nor smanjio dejstvo escapelle?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Stresirana

Postovani, poslednja menstruacija mi je bila 13.4.2016.
Odnos sam imala 8.4.2016 kada sam nakon sat vremena popila escapelle. Dva dana nakon odnosa 10. 4 sam bila kod ginekologa gde mi je receno da imam folikul 23mm endometrijum 12mm i da dodjem za 2 dana da vidi da li je folikul pukao. Folikul 12.4 je bio 26mm i receno mi je da je to folikularna cista.
Menstruaciju jos nisam dobila, beta hcg iz krvi sam radila 17.5. 2016 i bio je ispod 1. Molim Vas za misljenje prestrasena sam da nisam trudna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Beta HCG je negativan.

Stresirana

Postovani izvinjavam se na gnjavazi prvi put koristim forum, nemojte se ljutiti.
Naime poslednja menstruacija je bila 13.4.2016 odnos 8.5.2016 nakon pola sata popila sam escapelle.
Menstruaciju sam trebala dobiti no kasnila je do 21.5.2016 i trajala do danas tj 4 dana.
mene zanima da li je to prava menstruacija posto je bila malo slabija i kraca?
mnogo vam hvala i srdacan pozdrav

Stresirana

Napomenula bih jos da sam danas 16. dan od odnosa ponovila beta HCG iz krvi i on iznosi manje od 1
a u referentim vrednostima pise do 2,7

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još jednom. Ne radi se o trudnoći.LP.

Jelena223

Menstruacija mi je zavrsila 20.05 a 25.05 sam imala nezaštićeni polni odnos tokom kog je decko svrsio u mene. 3 sata nakon odnosa sam popila escapelle tabletu, ali jos uvek nisam prokrvarila. Da li je to uredu, ili treba da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obično do krvarenja dođe nakon tjedan dana od pilule za dan poslije, a ako i ne nastupi nije problem.

Ivancica2410

Pozdrav, nakon nezasticenog spolnog odnosa 30.10. gdje je decko svrsio u mene (ispricavam se na izrazu) i popijeme pilule odmah sutra dan,(nekih 13 sati razlike) sam popila Escapelle pilulu za dan poslije.To mi je bio 18.ti dan ciklusa,znaci zadnja menstruacija mi je bila 14.10.,a sljedeca bi trebala biti 12.11. Nikakvo krvarenje jos nije nastupilo.Nakon popijene tablete sam osjecala samo mucninu u trbuhu i evo zadnja dva dana mali umor,al i osjecam znakove pmsa(osjetljivost grudi,zelja za slatkim).Zanima me jel tableta djelovala te jel preporucljivo ic u ginekologa? Ispricavam se na dugom postu.Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Ako je pozitivan javite se na pregled.