Kontracepcija

Escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća isključena svakako. Menstruacija može kasniti do sedam dana. Ne brinite. Doći će.

lalalo

Poštovani,

22. i 23.6. sam imala odnos sa dečkom (ti dani su ujedno bili 4i5dan menstruacije) svršio u je u mene,mene je uhvatila panika i ja sam 24.6.popila pilulu za dan poslije,nakon toga nisam imala nikakvo krvarenje ni nikakve nuspojave osim lagane nervoze i razdražljivosti,danas je 18.7. i ja još nisam dobila menstruaciju,doduše nije da mi kasni,ali i nemam bas neke simptome da bi mogla dobiti,osim sto osjetim blagu bol u dnu leđa već 10ak dana..ali grudi koje inace budu bolne na dodir,sad ne bole.

Da li da pričekam još malo,ili?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još sedam dana da nastupi.

ivda

Poštovani,

Imala sam menstruaciju 31.08. trajala je do 4.9.! Rizičan spolni odnos sam imala 7.9. te nakon 35 sati popila tabletu escapelle . Nakon tjedan dana pojavilo se krvarenje( koje je puno slabije nego kod redovne menstruacije) i traje vec 5-6 dana! Redovna menstruacija mi treaba biti 27.09.? dali je tableta djelovala? i dali je uobicajno ovo krvarenje? Dali da svoju redovnu mensturaciju ocekujem 27.09.?

Unaprijed hvala na odogovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je to krvarenje. Menstruacija će nastupiti u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.
Šanse za trudnoćom u vašem slučaju su male.

misslady

odnos sam imala 14.02. trinaesti dan ciklusa,,spao je kondom,,nakon 2h sam popila escapelle,,treba da dobijem .01..03. osecam kao da cu dobiti iako se samo u trgaovima pojavljuje braon sekret u zadnja 3 dana,,druge simptome osim nervoze nemam,,treba li da brinem ?(nisam imala izazvano krvarenje)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebat. Doći će menstruacija uskoro.

natasa992

Koliko nakon upotrebe pilule Escapelle nije preporucljivo konzumirati alkohol?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par dana.

Angelo

Dobar dan.
U toku plodnih dana imala sam nezasticeni odnos sa partnerom, i on je ejakulirao vani. Radi sigurnosti, 24h nakon odnosa sam popila escapelle tabletu, tj. 26.04.2014. Juce su me veoma boleli jajnici i ledja, isti simptomi kao pred menstruaciju. Da bih nocas prokrvarila, ali malo drugacije nego obicno, gusce i tamnije. Menstruaciju trebam dobiti 13.05. Zanima me da li su to simptomi trudnoce ili tablete? Na nekim sajtovima sam citala da js moguca trudnoca koja je u mom slucaju nepozeljna. Mozete li mi objasniti znacenje ovog krvarenja? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije menstruacije. Radi se o krvarenju nakon sedam dana kao posljedica uzimanja pilule.
Isto ne isključuje trudnoću.

daja88

Poštovanje,
Htjela bih da se sa vama posavjetujem. 30.04.2014.sam imala poslednju menstruaciju, 11.04.2014. sam imala odnos sa svojim deckom, medjutim doslo je do pucanja kondoma, tako da sam 8h sati nakon odnosa popila Escapelle pilulu. 16.05.2014.su mi se pojavili bolovi u donjem dijelu stomaka i blago krvarenje. Da li sam tabletu popila na vrijeme, da li postoji mogucnost da dodje do trudnoce i koliko bi trebalo da traje ovo krvarenje?
Hvala unaprijed!!!
Srdačan pozdrav...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno o periovulacijskom krvarenju koje će trajati koji dan.

Morgan80

Poštovani,

molim vas za kratku konzultaciju i mišljenje.

Zadnju menstruaciju imala sam 06.05.2014., a zbog ciste na lijevom jajniku veličine 7.6x6.0 cm ordiniran mi je Duphaston 2x1 tableta od 16. do 25. dana ciklusa. 20. dana ciklusa (jučer) partner i ja imali smo oko odnos zaštićen kondomom koji nije puknuo niti je ispao, niti je ejakulat iscurio. Danas mi je ginekolog ordinirao Escapelle (21. dana cikulsa), 18 sati nakon odnosa (sa objašnjenjem da je 20. dan ciklusa granično u plodnim danima pa za svaki slučaj) i rekao da nastavim normalno trošiti i propisani Duphaston. Molim vas za mišljenje o istovremenom korištenju Duphastona i Escapelle, eventualne kontraindikacije. Nuspojave za sada ne osjećam, prošlo je 5 sati od uzimanja Escapelle i 2 sata od uzimanja Duphastona i ne osjećam ni mučninu, ni vrtoglavicu, niti jednu od navedenih nuspojava.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu escapele ako nije bilo ejakulacije u rodnici. Neće se ništa dogoditi ali ne razumijem čemu ste je uzeli.

Morgan80

Puno vam hvala na odgovoru.
Da budem iskrena, ni meni nije jasno čemu Escapelle u ovom slučaju, no eto, ponekad umjesto zdravog razuma prevladava instantno stvoreni strah pa je i postupak takav. Lekcija je naučena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina. Molim.

Morgan80

Poštovani,

ispričavam se na ponovnoj smetnji no zamolila bih Vas za još jedan odgovor. Čitam, vezano uz pilulu, o izazvano krvarenju koje nastupa nekoliko dana nakon uzimanja pilule. Ja sam je popila u ponedjeljak, danas je petak i nisam osjećala nikakve nuspojave. Sve je najnormalnije osim što primjećujem da mi je iscjedan nešto rjeđi nego inače(ali takav je bio i prije Escapelle pa to povezujem uz Duphaston). Nastupa li uvijek izazvano krvarenje ili 7-10 dana nakon pilule slijedi menstruacija? Meni se čak očekivana menstruacija poklapa na 10. dan od uzimanja pilule pa ne znam što očekivati. Još jednom Vam puno hvala.

Josipa2014

Momak i ja smo prije 24 sata imali odnos, s kondomom kojeg je uredno skinuo nakon odnosa i bacio u smeće. No, po odlasku na wc 20-ak minuta nakon odnosa primjetila sam komadiće bijele sluzi u mokraći. Je li moguće da je riječ o spermi iako je sadržaj kondoma uredno bačen u smeće ili se radi o sluzi iz mog tijela? Nisam sigurna trebam li otići po recept za pilulu ili ne. 19. dan ciklusa mi je koji traje 30-32 dana. Hvala na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morgan, ne nastupa uvijek. Ovisno u kojem dijelu ciklusa uzmete escapellu.
Kod vas će se vjerovatno poklopit s menstuacijom.