Kontracepcija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4041 | Broj poruka: 47427

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

kasnjenje menstruacije

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

zabrinuta55555

26.06.2019. 22:25

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana.
Imala sam upalu grla i pila sam antibiotik Amoksicilin te mi mjesečnica kasni 1 dan, znači jučer sam ju trebala dobiti, ne znam da li mi kasni radi antibiotika ili ne.. imam sve simptome kao pred mjesečnicu, trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

27.06.2019. 09:05

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive mjesečnica ponekad može izostati. Nema razloga za brigu.

Viskovics

03.11.2019. 16:45

Postovani, molim za pomoc .
Dakle posljednju menstruaciju sa imala 1.10 , nakon toga sam isla na pregled i ginekologinja mi je rekla da ovaj mjesec ne vidi ovulaciju i dala mi Duphaston 2x1 da pijem od 14do 24dana ciklusa .
Procitala da bi 7-10 dana nakon posljednje tablete trebala dobiti , ali nisam . Imam redovne odnose bez zastite s obzirom na to da zelimo bebu .
Da li je moguce da je ipak nekim slucajem doslo do oplodnje ? Osim bolova u donjem dijelu stomaka i osjetljivih grudi nemam nikakve druge simptome.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

03.11.2019. 17:35

Poštovana, uradite test na trudnoću. Ukoliko nakon duphastona ne nastupi menstruacija mogući je razlog trudnoća.

upit1234

06.11.2019. 13:50

Poštovani,
Imam jedan upit vezano za kašnjenje mjesečnice.
Imali smo odnose u plodne dane, te mi mjesečnica kasni 7. dan. A inače je točna, svaki 26. dan, od kad sam počela prvi put dobivati.
Međutim, radila sam test za trudnoću 1. dan izostanka pokazao je jako jako svijetlu crticu, međutim ponovila sam test 6. dan navečer i nije pokazao ništa.
Još uvijek nisam dobila mjesečnicu..
Što da radim?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

06.11.2019. 21:05

Poštovana, javite se liječniku radi pregleda i daljnjeg postupka prema nalazu. Ukoliko se ne radi o trudnoći, što je pokazao test (no ponekad test može pokazati i lažno negativni rezultat) dobiti ćete tablete koje će potaknuti menstruaciju.