Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana.
Imala sam upalu grla i pila sam antibiotik Amoksicilin te mi mjesečnica kasni 1 dan, znači jučer sam ju trebala dobiti, ne znam da li mi kasni radi antibiotika ili ne.. imam sve simptome kao pred mjesečnicu, trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive mjesečnica ponekad može izostati. Nema razloga za brigu.

Viskovics

Postovani, molim za pomoc .
Dakle posljednju menstruaciju sa imala 1.10 , nakon toga sam isla na pregled i ginekologinja mi je rekla da ovaj mjesec ne vidi ovulaciju i dala mi Duphaston 2x1 da pijem od 14do 24dana ciklusa .
Procitala da bi 7-10 dana nakon posljednje tablete trebala dobiti , ali nisam . Imam redovne odnose bez zastite s obzirom na to da zelimo bebu .
Da li je moguce da je ipak nekim slucajem doslo do oplodnje ? Osim bolova u donjem dijelu stomaka i osjetljivih grudi nemam nikakve druge simptome.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Ukoliko nakon duphastona ne nastupi menstruacija mogući je razlog trudnoća.

upit1234

Poštovani,
Imam jedan upit vezano za kašnjenje mjesečnice.
Imali smo odnose u plodne dane, te mi mjesečnica kasni 7. dan. A inače je točna, svaki 26. dan, od kad sam počela prvi put dobivati.
Međutim, radila sam test za trudnoću 1. dan izostanka pokazao je jako jako svijetlu crticu, međutim ponovila sam test 6. dan navečer i nije pokazao ništa.
Još uvijek nisam dobila mjesečnicu..
Što da radim?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku radi pregleda i daljnjeg postupka prema nalazu. Ukoliko se ne radi o trudnoći, što je pokazao test (no ponekad test može pokazati i lažno negativni rezultat) dobiti ćete tablete koje će potaknuti menstruaciju.

Poštovani,
zadnji odnos imala sam 8.2., prije toga nisam imala odnose 6 mjeseci. Trenutno mi menstruacija kasni (zadnje su bile 25.12. i 20.1.) pa me zanima može li duga pauza od odnosa biti rezultat kasnjenja menstruacije jer sam poprilicno sigurna da se ne radi o trudnoci.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, apstiniranje od odnosa nema nikakvog utjecaja na menstrualni ciklus. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je razlog kašnjenja hormonski disbalans.

Xyz10

Postovani, imali smo odnos u plodnim danima sa prezervativom i svrsio sam izvan nje u prezervativ, kasnije sam obrisao spolovilo i oprao ruke te nakon par min stavio drugi i opet imali odnos al opet sam svrsio izvana, međutim njoj sada kasni menstruacija 7 dana,nekad joj je znala kasnit al ne toliko, dali je moguca trudnoca? Ili je neki drugi razlog?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom trudnoća nije moguća. Najbolje se u to uvjeriti testom na trudnoću.

Ivona2403

Poštovani, jel moguće dobivati redovno menstruaciju na pilulama a biti trudan tzv. lažne menstruacije samo zbog pada hormona u pauzi između kutija.. pijem Logest već tri godine, menstruaciju uvijek dobijem 3 nakon zadnje popijene tablete, sve tablete pijem u isto vrijeme, nikad zaboravljena niti jedna, i zadnja dva mjeseca takoder od zadnjeg spolnog odnosa sam dobila redovno tako menstruacije, hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da u pauzama uzimanja kontraceptiva dolazi do krvarenja, trudnoću možete isključiti.

meka25

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 31.3., nakon toga nezasticeni spolni odnos 13.4., ali neplanirano i trajao je svega minut-dvi. To mi je bio 14.dan ciklusa (plodni dani). Nije ejakulirao u mene, nije uopce bio blizu toga jos (tek nakon 10ak min). U tim danima meni je bila pojacana sluz, i iduceg jutra takoder. Trebala sam dobiti jucer (26.4.), ali nisam jos. Imam sve simptome za dobiti, ali svejedno pitam je li moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Za oplodnju treba doći do ejakulacije.

Pahuljica13

Postovani doktore,
Kasni mi menstruacija 3. Dan.
Inace su mi ciklusi redovni vec 5. Mjesec, prije toga nisu bili redoviti (kasnili su cca 6-7 dana).
Imam seksualne odnose s deckom ali nikad u plodnim danima, i nikad ne dode do ejakulacije unutar rodnice. Imala sam potres mozga 19.2 nakom cega sam imala povremene mucnine i glavobolje. Sinoc (14. Ozujka) sam imala trovanje hranom (bar mislim) osjecala sam se jako lose, imala proljev (vise puta) i glavobolju, danas traje isto ali malo blaze, nakon cega su me prestale bolit grudi kao inace pred menstruaciju. Ja i dalje imam osjecaj da cu dobiti svaki cas, ali zanima me jel moguce da mi menzis izostane, ili ce samo kasniti, kao posljedica potresa mozga?
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je sve što ste naveli poremetilo ciklus. Ako se želite u to uvjeriti savjetujem da uradite test.

Lalalala12

Poštovani, prošli sam mjesec popila Ellaone te mi je menstruacija kasnila 10 dana. Ovaj mi je mjesec trebala stići 13. ali je još uvijek nema, znači kasni sad tjedan dana. Trebam reći kako sam prije 10ak dana počela piti Roaccutane tablete. Imala sam spolni odnos koji je bio bez ejakulacije. Je li moguće da mi je ciklus toliko poremećen zbog Ellaone i Roaccutane?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je kombinacija lijekova uzrokovala prouzrokovala remećenje ciklusa. Ako želite sa sigurnošću isključiti trudnoću, uradite test.

domac305

Poštovani, curi je ciklus zapoceo 25.2. i do danas nema menstruacije. Odnose smo imali 16.3 nezasticen bez ejakulacije, te od
27.-31.3. svaki dan bez zastite ali i bez ejakulacije u vaginu. Danas je napravila test koji je bio negativan. Inače u ovom ciklusu počela je s vježbanjem i putovala je Zagreb- Dalmacija, ali nije bila pod pretjeranim stresom do ovog kašnjenja. Inače joj ciklusu variraju 30-35 dana. Zanima me koliko je test pouzdan i postoji li još mogućnost trudnoće? Hvala unaprijed.

domac305

Poštovani, cura je zadnju menstruaciju dobila 25.2. Do danas nije dobila sljedecu, a odnose smo imali 16.3 nezasticeni ali sa prekinutim snosajem, te u periodu od 27-31.3 također sa prekinutim snošajem. Danas je napravila test i negativan je, do ejakulacije u rodnicu ni jednom nije doslo. Ciklusi su joj inace 32-35 dana ali joj se znalo dogodit da kasni zbog stresa ili da 1 mjesec uopce ne dode. Ovaj mjesec je pocela s vjezbanjem i mijenjala klimu (zagreb-dalmacija) te nije bila pod pretjeranim stresom do kasnjenja menstruacije. Zanima me jel test pouzdan i jel jos postoji mogucnost trudnoce iako je 44. dan ciklusa negativan?