Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško je reći koji je uzrok kod vas. Vjerovatno promjena mjesta boravka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina, ako je test pozitivan prekinite s uzimanjem pilula odmah i javite se na pregled svome ginekologu.
O štetnosti učinka ćete raspraviti sa svojim ginekologom.

_darmar_

Prije 10 dana sam imala jaku upalu sinusa, pila sam jedan Panklav i 2 difrenola dnevno, i tako 5 dana. Od toga su mi se pojacale gljivice i bio je veoma jak bijeli iscjedak, pa dok smo spavali po njegovom stomaku, malo niže je bilo nesto bijelo da li je to od mene? Provjerili smo kondom i nije pukao a tad nije još bio svrsio. Sada sam opet prehladjena i kasni mi 8 dana, da li je moguce da je zbog lijekova i prehlade? Inače smo uvijek imali odnos sa kondomom i nijednom nije pukao. Ili da li je moguce da ja nisam primjetila da je busan a dobro sam ga provjerila i nije curilo nista?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je od vas i gljivične upale.

Indira1984

Molim vas treba mi odgovor na pitanjeomgd aprila 2015 sam koristila Mikriginon pilule sve do novembra i posljednja menstruacija je bila 20.11. Sada imam manje kao grčeve u donjem dijelu stomaka ali nikako da dobijem.Imala sam odnose ali nijednom nije muž svršio unutra.Menstruacije su i prije bile neredovne.Trebam li strahovati da je u pitanju trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom trebali bi uskoro dobiti menstruaciju.

Valentina221

Postovani, imala sam nezasticen odnos sa deckom 05.08., s tim sto nije ejakulirao u mene, nakon toga 10.08. Sam dobila redovnu menstruaciju. Trebala sam dobiti 09.09., ali mi kasni 8 dana, medjutim imam sve simptome kao da trebam da dobijem. Da li imam razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nakon prethodne menstruacije niste imali odnos, nema razloga za brigu. Doći će.

Melani34

Postovanje
Zanima me dali mi moze kasnit zbog prehlade tj vec 3 dana me boli grlo i imam temperaturu ali ne visu od 37.6 grudi me bole na dodir a nikad me nisu bolile prije menstruacije a ni tjekom menzisa....dali mi kasni zbog toga ili je
moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštvana, ukoliko ste imali nezaštičene odnose vjerojatnija je trudnoća. Preporučam da učinite test.

Zabrinuta496

Poštovani,
Zanimaju me neke stvari, imam 17 godina i decko 19 prije 3 tjedna smo imali prvi odnos, imao je kondom (koji je bio cijel) i prekinuo je snosaj, mjesecnica mi je prije bila vrlo neredovita, no zadnjih par mjeseci se unormalila, sada mi kasni 6 dana, u zadnje vrijeme sam pod velikim stresom (škola, sport, obveze) pocela sam i ici u teretanu te sam pocela malo manje jest zbog silnih obveza. Zanima me jeli mogice da sam trudna ili je to kasnjenje zbog nekog drugog razloga...
Molim Vas stvarno je hitno.
Hvala vam na pomoći

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mjesečnica vjerojatno kasni zbog stresa, pojačane fizičke aktivnosti i promjene prehrane. Budući da je odnos bio uz kondom i prekinut snošaj ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivona2403

Poštovani, pijem Logest vec 6 mjeseci, zadnji odnos sam 25.10 i nakon toga uredno dobila dvije menstruacije treci dan pauze izmedu kutija. Izmedu sam napravila vise od deset testova zbog straha od trudnoce opcenito i svi su negativni bili kroz ovaj period. Ovaj mjesec sam izostavila tri zadnje tabletekako bi menstruacija dosla prije zbog puta na koji idem, znam da se ciklus moze skratiti max dva dana da zastita bude ocuvana ali ne planiram imati odnose. No medutim, umjesto normalne menstruacije kao do sada na Logestu, pojavilo mi se malo krvi kao krvavi iscjedak i na ulosku kao malo smedeg iscjetka. Jako oskudno. Napravila sam i dns digitalni test i negativan je.Imam li razloga za brigu? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kod žena koje uzimaju kontracepciju krvarenja su oskudnija, a ponekad mogu i izostati. Testovi su pouzdani i ne radi se o trudnoći.

LeahM52

Poštovani doktore,menstruacija mi kasni 3 dana i nemam uobičajenih znakova da dolazi, izuzev što me jučer malo bolio trbuh. Danas sam napravila test clear blue i bio je negativan, a prošli tjedan sam u utorak popila zadnji antibiotik (klavocin) zbog operacije umnjaka. Je li moguće da antibiotici tako utječu na kašnjenje ili bih trebala ponoviti test? Nezaštićen odnos smo imali 27.dan ciklusa i to samo na početku kratko. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Antibiotici nemaju utjecaja na menstruaciju. Stres može izazvati hormonsku neravnotežu i time poremetiti ciklus. Operacija umnjaka je mogla djelovati stresogeno na Vas.

Andjelica95

Postovani,
U ferbruaru sam dobila menstruaciju 8.2. Ali bila je oskudna i smedja. Nakon toga ponovo sam dobila 27.2. Medjutim ova je bila malo vise obilna i bilo je krvi. Pila sam duphaston 4 mjeseca za regulisanje ciklusa. Evo sada jos nisam dobila, znaci kasni mi 7 dana imam sve simptome kao i inace prije ciklusa. Sa deckom koristim metodu prekinutog snosaja i nije nikada nije svrsio u mene. Da li imam razloga za brigu? Ako ubrzo dodje ova menstruacija poslije tog namjeravam ponovo ici kod ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod Vas je hormonska neravnoteža uzrok neredovitih ciklusa. Savjetujem da uradite analizu hormona. Ukoliko menstruacija ne nastupi u iduća tri, četiri dana, za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

Andjelica95

Postovani, nadovezujem se na prethodni post. Menstruacija jos nije dosla, namjeravam sutra uraditi test, ali me u zadnja 3 4 dana jako boli zeludac i glava. Da li je moguce da je to od nervoze i stresa? Ili moze biti simptom trudnoce?

Miaa1902

Poštovani,
Menstruacija mi kasni već 8 dana. Inaće su mi menstruacije redovite i na vrijeme. S dečkom sam imala nezaštićeni spolni odnos no pazili smo. Prosli mjesec sam bila pod stresom i trenutno me mući to što mi menstruacija toliko kasni. Napravila sam test za trudnoću prije par dana i bio je negativan. Postoji li mogučnost da test nije dobro pokazo?