Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sumnjate napravite test na trudnoću.

avarg1991

Postovani
Pisala sam Vam pod temom Pilula za dan poslije. Uglavnom izostala mi je menstruacija evo vec drugi puta. Isla sam kod svog ginekologa na pregled gdje je ustanovljeno slijedece;
2mn E port.
Palp.naz uredan
UZV uterus 78x26x37mm,E 5mm,DO 29x18mm,LO 22x15mm,uredni
Dg Oligomenorrhoe
Ameotrhoe sec.
Gravindeks negativan

Dobila sam Duphaston kroz iduca 3 mj da pijem
Mozete mi reci o cemu se ovdje radi? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu ovoga ne mogu. Vjerovatno anovulacija,pcos i sl. Terapija je u redu.

anm0208

Postovani , imam 19 godina..pocela sam sa deckom spavati prije godinu dana..i uvijek smo korisili kondome , i pazili jeli sve u redu i vodili racuna jeli dobro stavljen ugl stvarno smo jako dobro pazili..zadnja menstruacija mi jr bila 6.3 i ugl sam imala redoviti ciklus od 28-30 dana no znala bi uranit dva tri dana ili kasniti..sada mi je proslo 33 dana od zadnje menstruacije i danas sam dobila oskudni crveni iscjedak koji se pretvorio u zuckasto smedji sa malo sukrvice...i malo svrbeza iznutra , imam vec 4-5 dana pms natecene grudi ,puno jedem, nervoza , i nadutost. No inace su mi uvijek naticale grudi krajem mjeseca *u ovom slucaju 3.no meni je tek pocelo pocetkom 4.pa me strah da nije mozda trudnoca a stvarno temeljito vodili racuna o zastiti, molim vas da mi sto prije odgovorite . Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu onda se ne radi o trudnoći. Menstruacija nekad oscilira manje ili više.

avarg1991

Postovani
Plasim se sto bi moglo biti jer do sada sam imala normalno menstruacije sa jajnicima je takoder sve uredu,ovo je prvi puta da mi je dva puta izostala menstruacija,pila sam godinu i po dana kontracepciju sa hormonima sve uredu kad sam vadila krv, stala sa njima 2 puta dobila menstruaciju i sad je nema. Da li je moguce da je to od kontracepcije? Plasim se nekako neplodnosti. Da li ce tablete koje sam dobila od ginekologa utjecati nakon sto ih prestanem piti? Razmisljala sam cak jednostavno cekati kad je dobijem menstruaciju bez tih tableta.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze sa neplodnošću. Ne radi se vjerovatno o ničem ozbiljnijem.

Maja933

Postovani,
Ne pijem pilule ni nista, ali nisam pronasla temu koja bi mi vise odgovarala. Naime, inace imam redovno menstruaciju, posljednji put sam imala odnose 13.2. i sutradan sam dobila menstruaciju (kada sam i trebala dobiti). Iduci mjesec sam ponovno dobila 19-og i sada mjesec iza mi kasni menstruacija. To me ne bi brinulo da dan-dva prije no sto sam trebala dobiti nisam imala krvavi trag na donjem vesu, ali nigdje menstruacije. Nakon toga imam prozirno-bijeli iscjedak u grumenu .. izgleda mi grumenasto (u komadu) i to vec par dana. Jučer sam imala bijeli sirasti iscjedak(jednom) i danas ponovno imam taj 'grumenasti' iscjedak. Uplašena sam jer ne znam zbog čega mi se to događa. Odrzavam higijenu, ponekad se tusiram i vise puta dnevno (po potrebi). Trenutno imam ispite tako da sam dodatno pod stresom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam štonje grumenasti iscjedak. Ako je sirast onda se radi o gljivičnoj upali te trebate rabiti antimikotske vaginalete.

Maja933

Grumenast? Ne znam kako da objasnim. Jako gust prozirno bijele boje, nešto kao žele.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Canesten vaginaletama.

zabrinutajako

oprostite jel odgovor vrijedio i za moje pitanje ili? :/ malo sam zbunjena...

Maja933

Jos uvijek nema menstruacije. Može li to bit povezano s kasnjenjem ili za to postoji neki drugi razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja vjerovatno je povezan uz upalu rodnice.

nataska15

Poštovani!

Imam dosta neredovite menstruacije, iako mi je u zadnjih par mjeseci ciklus bio 31 dan. Zadnju manstruaciju sam dobila 28.03. i taj dan sam imala odnos sa dečkom ali sa kondomom i ejakulirao je izvan. Menstruaciju sam trebala dobiti 27.04. ali još nisam dobila, imam bolove u jajnicima, grudi su mi natečene i bolne kao i pred svaku menstruaciju. Zadnjih par tjedana sam pod jakim stresom, bila sam prehlađena i zadnjih tjedan dana pijem antibiotike zbog toga, da li je to mogući razlog kašnjenja menstruacije?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su mogući uzroci svakako.
Prema opisanom ne mislim da se radi o trudnoći.

pepa34

Postovani, da li djevojci moze da kasni menstruacija zbog vjezbanja(trbusnjaka) I ako moze koliko bi to bilo dana ili zavisi od osobe do osobe? Oprostite na smetnji I hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Pcelica D

Postovani,

Imam 25 godina. Imam redovne menstruacije, medjutim ovog mjeseca mi se javilo periovulacijsko krvarenje a menstruacija mi kasni vec 4 dana.(Poslednja dva ciklusa se susrijecem sa tim periovulacijskim krvarenje po prvi put). Danas sam radila kucni test na trudnocu, ispravno sam ga napravila i bio je negativan. Nisam imala nekog posebnog stresa, osim sto sam se vratila u inostranstvo, (gdje zivim) nakon ljetnjeg odmora-dakle, manja promjena klime ali do sada nisam imala problem sa tim. Napomenucu da nemam nikakve polne bolesti, osim toga bila sam na UZV kod ginekologa prije dva mjeseca i sve je bilo u redu. S' vremena na vrijeme imam blage grceve u stomaku kao pred menstruaciju ali menstruacije jos uvijek nema. Sto bi mogao biti uzrok kasnjenja menstruacije? Hvala unaprijed.

tina0105

Postovana,
koristim Lyndinette redovito vec skoro 3 godine. Prosli mjesec menstruacija je izostala, tj. pojavio se skroz oskudan iscjedak blijedoruzicaste boje i to samo jedan dan. Ginekolog mi je bio na GO, med. sestra je rekla da nastavim normalno piti pilule sljedeci mjesec jer je taj izostanak menstruacije uz dugotrajno koristenje pilula normalan. Zadnju pilulu sam popila prosli petak, menstruacija opet nije dosla, sinoc sam napravila test i pozitivan je. Mogu li pilule utjecati na to da je teat mozda lazno pozitivan ili se radi o trudnoci? Ako je trudnoca, hoce li to sto sam uzimala pilule do prije tjedan dana imati kakve posljedice na zdravlje djeteta?

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 13
Naprijed