Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

nina.13

ovako,
prosli mjesec na redovnom pregledu kod ginekologa nadena mi je cista na jajniku i zbog toga nisam mogla nastaviti piti logest tablete (kontracepcija koju koristim vec 2-3 godine) nego sam dobila duphaston kako bi mi menstruacija dosla i kako bi cista pukla. nakon terapije duphastonom ustanovljeno je da mi je cista (valjda)pukla i da je sve ok..taj mjesec mi je manga kasnila oko 7 dana..
danas mi menga kasni isto 7 dana, imala sam odnos s deckom (prekinuti snosaj) no on je siguran da je sve ok, no imam problema s mjehurom zadnjih par dana(prehladila sam ga i pece me).
zanima me da li je moguce da kasni zbog mjehura i da li bi se trebala zabrinuti da sam trudna?

unaprijed hvala na brzom odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

nina.13 ,

tegobe su vrlo vjerovatno uzrokovane upalom mjehura.
Zbog kašnjenjenja menstruacije učinite test na trudnoću.
U slučaju negativnog nalaza javite se ginekologu jer bi se moglo ponovno raditi o cisti na jajniku.

L.p.

bla998

Poštovana,
imam 15 godina i do sada sam imala redovite menstruacije, a ovaj mjesec mi kasni vec 10 dana. nisam imala spolne odnose. da li mi mozda kasni zbog tog jer sam se kupala u moru i rijeci pa je rijec o nekoj bakeriji ili je mozda nesto drugo? trebam li otici doktoru?
unaprijed hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

bla998 ,

s nastupom ljeta mogu se dogoditi hormonske promjene i odgoditi menstruacija.
Ako su more i rijeka bili hladni može doći do grčenja maternice i do zadržavanja menstruacije.
Uz to bi odjećali grčeve u donjem abdomenu. Tada pijete Mg 300mg i primjenite topli oblog na donji dio trbuha.

L.p.

From_Sarah_with_love

Poštovana doktorice!
Jako mi je žao sto je moje pitanje komplikovano,ali zabrinuta sam,pa Vas molim za nekoliko minuta Vaše pažnje. Pretposljednju menstruaciju sam imala 15.05., nakon čega sam imala 2 rizična odnosa,i u toku 7 dana popila 2 Vikela tablete sad zbog toga mi je sljedeća menstruacija došla 10 dana ranije nego inače, 05.06. :/ po završetku mjesečnice, znači 9-ti ili 10-ti dan ciklusa..imali smo jos jedan "rizičan" odnos,gdje nam je kondom,nakon ejakulacije,skliznuo i ostao u meni,s tim da je dio bio vani,mislim da fizički ništa nije moglo dospjeti u mene,ali se brinem. Još uvijek nisam dobila menstruaciju, a radila sam 3 testa za trudnoću u posljednjih 10-ak dana,kako mi kasni mjesečnica. na prvom testu se nakon 10-ak min pojavila jedva vidljiva crta,pa sam se uplašila,i ujutro mi je med.sestra uradila novi test,koji je bio negativan :/ uradila sam i treći,prije 5 dana,i opet je bio negativan. Ali brinem se zbog kašnjenja menstruacije,da li je moguće da sam trudna,zbog poremećaja ciklusa Vikelama sad ?
Hvala Vam!

Nataša Šemnički, dr. med.

From_Sarah_with_love,

napravite test iz krvi i tako će te biti najsigurniji.

L.p.

anabelaaa

Poštovana,
Prethodne menstruacije dobila sam na datume 14.3, 14.4, 13.5, 11-12.6
sada mi je kasnila par dana i dobila sam tek danas 17.7.
U odnosima smo koristili uvijek zaštitu i metodu prekinutog snošaja bez obzira na plodne/neplodne dane-uvijek,
mučilo me što sam sa zadnjom menstruacijom imala smeđi iscjedak koji se pojavio nakon odnosa prvi dan prestanka menstruacije.
Stalno sam u grču da nisam trudna od kada mi je kasnila 4dana i tek danas sam dobila, izgubila sam 2kg u zadnjih tjedan dana i doživjela svakojakve stresne situacije zbog faksa i u obitelji.
Kupila sam test i tek kada sam pomislila šta bude biti će i opustila se-dobila sam nakon par sati.
Zanima me sada da potpuno isključim trudnoću, iako mislim da nema šanse, kada da napravim test...bojim se da krvarenje nije menstruacija...da li da pričekam par dana da usporedim sa prethodnima da li je ista?Jer ne znam na koji odnos da sumnjam pa da napravim test, zadnji odnos bio je prije 10 dana, a u svakom smo koristili zastitu i pazili.
Zanima me još Ashermanov sindrom, nisam sigurna da li je to upravo ovo...pobacila sam prije godinu dana i korišteni su instrumenti pa da li je to uzrok kašnjenju sada nakon toliko vremena normalno uspostavljenih ciklusa?...ili je ipak neki drugi razlog(stres, gubitak težine, strah itd.)što ću tek saznati na pregledu.
Hvala Vam

slatkica18

bok...zadnju menstraciju sam dobila 18.6. a ciklus mi je inače relativno redovit u rasponu od 22 do 30ak dana...odnose sam imala 27.6. kratko, metoda prekinutog snošaja....budući da još nisam dobila menstruaciju, a od sebe sam paničar zanima me imam li razloga za isto??...lp...happy

Nataša Šemnički, dr. med.

anabelaaa,

ponovite krvi test za 10 dana od završetka krvrenja i tada bi trebali biti sigurni za odnose prije menstraucije.
Kašnjenje menstruacije je vrlo vjerovatno izazvano nizom navedenih uzroka a ne instruamentalnim zahvatom.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

slatkica18 ,

učinite krvni test on je najsigurniji

L.p.

vampire55

Poštovana doktorice. inače mi menstruacija nije bila uvijek točna ali ovaj put mi već kasni 8 dana..nisam imala spolne odnose s dečkom, stoga trudnoću odmah isključujem..osjećam neku blagu bol u donjem dijelu trbuha, da li je moguće da je to od prehlade ili upale jajnika.?? na kraju prošle menstruacije bila sam na moru i kupala se i da li je moguće da mi kasni zbog promijene klime ili? hvala unaprijed big-smile

Nataša Šemnički, dr. med.

vampire55 ,

ako još uvijek kasni menstruacija i osjećate bol moguća je prisutnost ciste na jajniku pa bi bilo dobro javiti se liječniku na pregled i da vam propiše Duphaston tbl kako bih se izazvalo krvrenje i cista smanjila.
Ako je menstruacija došla moguć je izostanka zbog klimatskih promjena.

L.p.

vampire55

bila sam kod doktorice i poslala me na vađenje krvi, rezultate ću sutra znat(da se isključi mogućnost upale) i poslala me na ultrazvuk abdomene pošto ginekolog u mom mjestu trenutno ne radi. i na ultrazvuku su mi rekli da mi je s jajnicima sve uredu - da li je moguće vidjeti ciste tim ultrazvukom? još jednom hvala na odgovorima happy

pa3sha

Poštovana doktorice!

Prijateljici je menstruacija kasnila 17 dana i jučer ju je dobila. Međutim, neobično mi je da obilno krvari (kaže da "napuni" uložak kroz pola sata), uz to ima i jake bolove i nešto je dolje probada i uz to joj idu ugrušci i za vrijeme mokrenja... S obzirom da je i meni tako bilo kada sam imala spontani pobačaj, strah me da i njoj nije tako, pošto nije imala zaštićene odnose sa momkom, pa je i moguće da je ostala trudna.. Molim Vas za savjet..

Unaprijed hvala...

Nataša Šemnički, dr. med.

vampire55 ,

Abdominalnim UZV-om ako liječnik prikaže jajnik može uočiti prisutnost ciste.

L.p.

seherzada1001

Poštovani!!!

Imala sam abortus 16.5. te sam normalno dobila menstruaciju 18.07. poslije abortusa 19.5 sam primljena u bolnicu sa jakim bolovima gdje su mi ljecili upalu maternice sto kazu da je normalno nakon abortusa... Danas 26.07 jos nisam dobila menstruaciju... povremeno imam bolove kao pred menstruaciju ali nista... dali je to normalno?

Nataša Šemnički, dr. med.

seherzada1001,

upala može utjecati na funkciju jajnika i skratiti ili produljiti ciklus.
Ako ste imali odnose svakako učinite test na trudnoću.

L.p.

seherzada1001

Poštovani imala sam abortus 16.5.. 18.6 sam imala mestruaciju ... ovaj mjesec nisam ... napravila sam test i opet sam trudna... dali mogu ponovo na abortus?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pobačaj možete napraviti .

aeem

Poštovana,
inače imam jako neredovite menstruacije, obično od 26-30 i nešto dana, bilo je perioda kada mi je mjesečenica točno dolazila 11.og u mjesecu, ponekad mi je znala doći 22. dana ciklusa a jednom mi je došla čak 44.og, bila sam na pregledu kod ginekologa i ustvrđen mi je PCO na jednom jajniku, to je bilo pred skoro dvije godine i ginekologica mi je rekla da sam premlada još za kontracepcijske pilule. zadnju menstruaciju sam imala 3.7, bio je 22. dan ciklusa, što je dosta rano nego inače, no dobila sam ju dva dana nakon što sam došla na more pa sam zaključila da je to zbog promjene klime. imala sam odnose s dečkom bez zaštite metodom prekinutog snošaja i uvijek smo pazili da njemu ne ''pobjegne''. sada mi je 34. dan ciklusa i menstruacije još nema, imam bolne grudi, pogotovo bradavice, naduta sam u donjem dijelu trbuha, povećan mi je apetit, razdražljiva sam, uglavnom sve klasične simptome PMS-a imam osim iscjedka koji je užasno rijedak pa ga skoro ni nema, inače sam znala ne imat iscjedak par dana prije menstruacije ali sada ga već nema skoro tjedan dana. danas ujutro sam radila test na trudnoću na prvu jutarnju mokraću i bio je negativan. znam da su mi mjesečnice užasno neredovite ali je već prošlo dugo vremena odkad mi ciklus nije bio ovako dug, jer mi je u zadnje vrijeme bio nekako kratak 26-31 dan (no kao što sam rekla to se znalo promjeniti s vremena na vrijeme pa pretpostavljam da je sad i slučaj i ovdje), pa me zanima vaše mišljenje, dali da ponovim test ako ne dobim za par dana? i dali mislite da bi trebala početi piti pilule (zbog neredovite mjesečnice a i zato jer nemogu prakticirat seks s kondom jer me previše iziritira)? (imam 19 godina)
hvala puno !

Nazad
Naprijed