Kontracepcija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte još koji dan, krvarenje bi trebalo nastupiti. Ukoliko ne nastupi niti nakon 10 dana, javite se liječniku.

mtrn123

Postovani,

Da li preparati na bazi Ginka Bilobe i sistemski kortikosteroidi (pronizon) uticu na efikasnost kontracepcije (Daylette)?

Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sistemski kortikosteroidi utječu na učinkovitost oralnih kontraceptiva.

Crveni cvjetic

Postovani, pijem Daylette sedam mjeseci. Prije toga godinu dana pila sam Daylu. Sa Daylom nikad nisam imala problema medutim s Daylettama mi je trebako neko vrijeme da se priviknem, bilo je spotinga, izostanka menstruacije i bolnih menstruacija ali to je sve proslo u prva tri mjeseca kako mi je doktorica i rekla.Prije malo manje od tjedan dana bila sam na redovnom pregledu, ginekologija je rekla da je sve u redu, pitala me zelim li druge pilule, no kako sam se na ove privikla rekla sam da nema potrebe.Danas sam popila 14. Daylette tabletu u blisteru i primjetila sam krvarenje. Nisam uzimala antibiotike niti nista neobicno, nemam bolove, ali ovaj mjesec nisam uzimala bas redovito, nekad bih uzela u 6 ujutro nekad u 10 a jednom se dogodilo i u 15h. Zanima me da li je zastita smanjena i trebam li promjeniti pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. Ono ne smanjuje učinkovitost zaštite.

Dimka

Postovani!
Nakon drugog poroda, pocela sam koristit Lamuna20 pilule. Koristim ih vec 4 mjeseca, ali cesto zaboravim popit u isto vrijeme pa kasnim po 3,4 sata. Naime, trebam ih piti u 22h ali zaboravim, pa bih sada nakon 7 dana pauze zeljela promjenitii vrijeme uzimanja u 18h. Da li trebam koristiti dodatnu zastitu? Zadnju pilulu iz starog bist sam uzela oko 1 u jutro..
Hvala Vam na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno promijenite vrijeme uzimanja tableta. Dodatna zaštita nije potrebna.

Lara1950

Postovani
Molim vas za pomoc,naime skoro 2 godine koristim kontracepciske pilule Daylla i dogodi mi se da sam u zadnjem trecem tjednu zamjenim redosljed tableta. Umisto 15 16 17, ja popijem 21 20 i 19, jer sam sa krive strane krenila pit. Imam jos 3 tablete popiti, dali da nastavim piti ili da prekinem cekam stvari i nakon 7 dana pocnem s novom kutijom?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svih 21 aktivnih (bijelih) Daylla tableta imaju isti sastav, stoga nema nikakve opasnosti ako pomiješate redoslijed uzimanja. 7 zelenih tableta su placebo i njih ne smijete pomiješati sa aktivnim (bijelim) jer bi u tom slučaju moglo doći do smanjenja učinkovitosti zaštite.

123luc456

Poštovani,

Inače pijem pilule (Naeliu) navečer, ali sam ih odlučila početi piti ujutro. Prvu sam tabletu trebala uzeti u srijedu navečer, ali uzela sam ju u četvrtak ujutro. Danas (petak) drugu sam uzela ponovo ujutro. Je li zaštita osigurana ako ih tako nastavim piti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita je očuvana. Nastavite uzimati tablete u jutarnjem terminu (kako Vam odgovara).

Bony_tina

Poštovani počela sam piti Adexa kontracepciju prije 7 dana ,nakon drugog dan su počele slabije mučnine ali danas baš jako.Inače bolujem od kroničnog gastritisa i gerba pa me zanima dali Adexa pogoršava postojeće simptome?
Koliko dugo bi mogle potrajati ove nuspojave?I ako pazim na prehranu dali se mučnine ipak nastavljaju?Ili to nema veze sa hranom nego sa pilulama?Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da na neko vrijeme prekinete s pilulama. Jedino tako će se znati da li su one uzrok Vaših tegoba. Preporučam i laboratorijsku obradu: KKS, jetrene probe.

Diana35

Poštovani,
Zanima me jedna informacija u vezi kontracepcije i trudnoce. Ovako, pijem diane 35 vec 2 godine, no prosli mjesec nisam popila 18. i 19. tabletu, pa sam dalje popila 20. i 21. te zatim napravila pauzu. Dana kad sam popila 20.tabletu imala sam nezasticeni odnos s deckom premda nije ejakulirao u mene, zanima me informacija postoji li mogućnost da sam trudna? Menstruaciju sam dobila onog 21 dana kad sam popila zadnju tabletu(ranije nego inace), ne znam je li moguće da su mi se hormoni disbalansirali jer me sada (10.dan drugog ciklusa) dosta bole grudi, vec treci dan za redom.
Nadam se da razumijete o cemu pricam.
Unaprijed zahvaljujem i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su propuštene tablete pred sam kraj ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija je to i potvrdila.

TinaVale

Pozdrav. Smije li se koristiti daylla kontracepcija i diclo duo

Bony_tina

Poštovani već sam postavila slično pitanje ali ne mogu naći temu pa ponovno pitam.Počela sama piti Adexa tablete ,sad već skoro 2 tjedna ali ja još uvijek imam smeđi iscjedak ,znam da zaštita nije umanjena ali me zanima kad bi moglo prestat I ako ne prestane koji preparati bi bio bolji ,da se ovo ne događa?
I moja ginekologica me nagovara na mini pilule ,zapravo više je predložila da probam,imam 41 godinu i koliko sam razumijela na njima se nema menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TinaVale, smiju se koristiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bonytina, u početku uzimanja kontraceptiva moguća su probojna krvarenja. Ona uglavnom prestanu nakon dva do tri mjeseca. Možete pokušati s mini pilulom. Žene koje uzimaju mini pilule imaju menstruaciju, ali je moguć i izostanak krvarenja.

Bony_tina

Hvala na odgovoru.Primjetila sam isto tako jako suhoću tjekom spolnog odnosa i izrazito nizak libido,koristim Lactogyn gel ali ne vidim da mi nešto pomaže.Lindinete 30 su imale sličan učinak pa sam prestala .Zanima me koje bi još mogla probati ako ovaj nedostatak libida potraje?