Kontracepcija

Kontracepcijske pilule i antibiotici

desperada92

postovani,

Pijem logest vec vise od godinu dana.. juce sam pocela sa novom kutijom i sa palitrexom zbog upale grla.. da li mi treba dodatna zastita tokom uzimanja pilula i posle, posto u uputstvu nije naglaseno? Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Fizicarka

Pozdrav,
Pitanje: tijekom zadnjeg blistera sam počela piti antibiotik Ospen zbog grlobolje, pila sam ga paralelno s kontracepcijom zadnjih 8 dana blistera. Imala sam u zadnjih par dana odnose s dečkom, te mi sad menstruacija kasni 2 dana, da li postoji mogućnost za trudnoćom s obzirom da nisam imala odnose tijekom plodnih dana? Hvala

Fizicarka

Dopuna: pijem Lyndinette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Taci8

Postovani,

Vise od 7 dana pijem antibiotike, prva 2 dana amoksicilin a posle cefaleksin koji i dalje moram piti, a 19. Oktobra sam pocela sa prvom kutijom Belara pilula. Zanima me da li ovi antibiotici uticu na smanjenje dejstva pilula i da li moram koristiti dodatnu zastitu dok pijem antibiotik? Hvala

desperada92

Doktore, zbog upale krajnika mi je promenjena terapija. Dobila sam da pijem Panklav 625mg i GeloMyrtol. Interesuje me da li oni uticu na Logest pilule, kao i da li mi je tokom, a i posle terapije potrebna dodatna zastita? Hvala Vam unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taci ne utječu,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Desperada nije umanjen učinak pilula.

meri210

Poštovani,
Je li potrebno koristiti dodatnu zaštitu kod pijenja sulfametoksazola i trimetoprima? Koristim Yaz kontracepcijske tablete.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba,.

gulnihal

postovani danas sam kupila sirup propomicil i rihinostop na licnu odgovornost jer me je prehlada uhvatila...pijem microgynon pa me zanima da li mi je potrebna dodatna zastita...? i koristim Olynth sprej za nos...

unapred hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Majanlyg

Poštovani,
Pijem Lindylette 20 već pola godine, zadnjih 10 dana sam uzimala Sulotrim antibiotike (2x2). Prvu tabletu antibiotika sam popila na 21 dan kontracepcijskih. Zanima me da li antibiotik umanjuje djelotvornost kontracepcijslih, ako da koliko dugo je potrebno koristiti dodatnu zaštitu.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

tkunic1

Poštovani, iako nisu antibiotici, zanima me da li tablete za stres i nesanicu utječu na kontracepciju, Pri tome mislim na npr. na Valeral, Belmiran, Tensilen, Dormirin (nisam još odlučila koji proizvod kupiti). Hvala unaprijed. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanju.

ivana199015

Poštovani,

Koristim Lindynette, prva kutija. Zbog angine grla dobila sam Silapen K, 10 dana terapije, svakih 8 sati po jedna tableta. 18.-ti dan mi je uzimanja Lindynette. Predzadnji dan pauze mi završava terapija Silapenom K. U uputama ne piše konkretno ništa, sam oda se obavijesti liječnika o uzimanju oralnih kontraceptiva. S obzirom da sam počela tek, nisam se u tom trenutku sjetila. Po forumu vidim da antibiotici baš i ne umanjuju djelovanje. Zanima me ipak mišljenje za moju situaciju. Dali on umanjuje djelovanje kontracepcije i dali je potrebna dodatna zaštita koliko vremena??

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

sudijas

Pozdrav,da li postoji mogucnost smanjenja ucinka oralnog kontraceptiva ako se istovremeno pije caj od maticnjaka. Unaprijed hvala.