Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, brozzka, osobno bih vam savjetovao ovim redom; Diane,Yaz, Qlaira.

nina031

Poštovani, imam 18 godina. Prošli mjesec počela sam piti Lindynette 20.. U nedjelju, 29.travnja sam zaboravila popiti 14. tabletu, pa sam u ponedjeljak popila 2 kako mi je u uputstvima pisalo..Također mi je pisalo da 7 dana nakon zaboravljene pilule se obavezno mora popiti pilula..međutim, meni ih je ostalo 6, jer sam u ponedjeljak popila 2, tako da mi je zadnja bila u subotu,a trebala je bit u nedjelju.. i u uputstvima je pisalo da ako mi je ostalo manje od 7 pilula, da ne pravim stanku nego samo nastavim s novim blisterom, što sam i napravila..i ovaj tjedan je trebala bit ta pauza i menstruacija, ali kako sam ja započela s novim blisterom menstruacija je izostala.. Jesam li dobro postupila što nisam napravila pauzu nego nastavila s blisterom?? i jel normalno što sad nisam dobila menstruaciju?? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Nina, dobro ste postupili, normalno je da niste dobili menstruaciju. Sve je u redu ne brinite.

studentica

Prvi puta sam dobila pilule, i to Lindynette 20. Jučer sam imala bolove u trbuhu, i pojavilo se malo krvarenje, kao da sam dobila menstruaciju. Popila sam prvu tabletu, no danas krvarenja više nema. (vjerojatno krvarenje od jučer nije značilo menstruaciju) Dali normalno nastavim dalje piti tablete? Što mi savjetujete? Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana studentice svakako nastavite uzimati dalje. To nije menstruacija. Svakodnevno u isto vrijeme.

leori

poštovani, počela sam piti novu kutiju u nedjelju 6.5. i u subotu 12.5. sam jednu zaboravila. U nedjelju sam normalno nastavila piti, ali u nisam popila dvije nego samo jednu. Jučer sam počela krvariti. U kutiji imam još 12 tableta uključujući i onu koju nisam popila u subotu. Što da radim? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pijte dalje. Koristite dodatnu zaštitu tijekom ovog mjeseca uzimanja.

nina2107

Poštovani, počela sam uzimati Lindynette 20 sa prvim danom menstruacije prije nešto više od tjedan dana, krvarila sam obilno 4 dana, a od tada imam gust smeđi iscijedak, zanima me da li je to normalno i kada će to prestati? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, normalno je , prestat će kroz par dana.

dinchy77

Postovani,

ginekolog mi je prepisao ove pilule prvi put. Prvu tabletu sam popila na 5. dan ciklusa. u uputama pise da zastita u tom slucaju pocinje tjedan dana nakon. znaci li to da nakon tjedan dana mogu prestati koristiti dodatnu zastitu bez straha?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da, toćno tako kao što ste vi naveli.

anamarija345

Poštovani,
smanjuje li Leciton(tablete za poboljšanje koncentracije) djelovanje kontracepcijskih pilula budući da mu je jedan od glavnih sastojaka vitamin C? Isto pitanje i za bonbone koji sadrže isti vitamin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, taj preparat ne smanjuje djelotvornost kontraceptiva.

nina2107

Poštovani, neki dan sam Vam se obratila, 8.05 dobila sam mjesečnicu i započela piti lindynette 20, menstruacija je trajala 4 dana i nakon toga sam imala smeđi iscjeedak, međutim danas sam opet dobila menstruaciju i ponovo krvarim, bojim se da nešto nije u redu, dali da prestanem uzimati kontracepciju,ili? Da li je tto uopće normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite, treba malo strpljenja. Kod započinjanja terapije obično se događaju ta probojna krvarenja. Savjetujem da nastavite dalje uzimati kao do sad.

andjeo29

Poštovani,
smanjuju li lijekovi Buscol, Ketonal i Lupocet djelotvornost kontracepcijskih pilula Lindynette 20?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

anamarija345

Poštovani,
zahvaljujem vam na odgovoru. Molim vas samo još da mi napišete umanjuje li ginseng djelovanje kontracepcijskih pilula,u uputama se ne spominje,a željela bih biti sigurna.
Ja sam povraćala oko 2 i pola sata nakon popijene pilule te sam na vašu preporuku koristila zaštitu do kraja blistera i dobila menstruaciju u pauzi. Trebam li se i tijekom pauze,sad nakon menstruacije koristiti dodatnom zaštitom?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, navedeni preparat ne smanjuje djelovanje kontraceptivnih pilula. Daljnja dodatna zaštita sa novim blisterom nije potrebna.

tonka123

Poštovani!

Dobila sam proljev kojih sat i pol nakon što sam popila pilulu. Zbog toga sam uzela još jednu i sad će mi ciklus trajati 20 dana. Zanima me samo da li nakon zadnje pilule koju popijem pauza traje ko i do sada 7 dana il 8 dana pošto je ciklus jedan dan kraći?

Hvala na odgovoru!

Nazad
Naprijed