Kontracepcija

Lindynette 20

anamarija345

Poštovani,
sadrže li sve Lindynette tablete istu dozu hormona?
Tj.,je li bitno ako sam uzela tabletu iz druggog pakiranja zato jer kod sebe nisam imala onu iz koje pijem? To mi je rezervno pakiranje i uzela sam tabletu kraj označenog današnjeg dana u tjednu?
I je li se moglo nešto desiti tabletama ako su bile u torbi u svom pakiranju,a torba je nekih sat vremena bila blizu radijatora?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili.Razina hormona je ista u svakoj tableti.Ništa se neće dogoditi.Ne brinite.

anamarija345

Hvala vam! happy

bluestar1

Molim vas za savet.Pijem jazz vec trecu kutiju i prosli mesec i ovaj mi se desilo da dobijem u sred kutije...Da li treba da predjem na druge pilule?I sta mi savetujete Lindynette 20 ili yasmin?Unapred hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana,

obzirom da je prijelomno krvarenje nastupilo u sredini ciklusa bilo bi bolje učiniti konverziju na Jasmin tbl.
One imaju višu dozu estrogena koja bi trebala sprijećiti ponovno preuranjeno krvarenje.
U slučaju istih tegoba javite se ginekologu na kontrolni pregled i UZV kako bi odlučio o daljnjim pretragama prema trenutnom nalazu.

S.P. Dr. Nataša Šemnički

larisa123

dobar dan! ovo mi je 4 mjesec što pijem pilule..do sad je sve bilo uredu i uvijek ih pijem redovito..danas mi je 11dan ciklusa odnosno 6 tableta i od kad mi je zavrsila menstruacija imam krem iscjedak skroz..zašto je do toga doslo? što sada?jesam li zaštićena? imala sam nezasticene odnose. i samo sam prvi mjesec imala mali spoting ali rozi iscjedak 1 dan. hvala

nataša6

Poštovana doktorice,
jučer sam imala probavne smetnje,nije bilo povraćanja ni proljeva već samo nadutost i više stolica(i tvrdih i mekših) tijekom dana.
Je li zaštita zbog tog smanjena? Lindynette uzimam redovito već 4 mjeseca.

Hvala na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana larisa123,

javite se ginekologu na pregled kako bih isključio upalu.
UZV-kom će provjeriti stanje jajnika i maternice i odrediti kontraceptivni učinak.

S.P. Dr Nataša Šemnički

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana nataša6

Normalno je imati nekoliko (3-4) stolica dnevno ako nisu proljevaste.
Vijerujem da nije umanjen kontraceptivni učinak, ali ako Vam se tegobe produže pametno je dodatno se zaštiti kondomom.

S.P. Dr. Nataša Šemnički

larisa123

ako osoba ima krvarenja tijekom ciklusa iz razloga da su joj pilule preslabe, da li onda postoji i mogućnost da se desi ovulacija? i da zena zatrudni?

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana,

najsigurniji odgovor će Vam dati ginekolog nakon UZV pregleda kojim će procijeniti učinak kontraceptiva.
Ako jajnici nisu aktivni što vrlo lako uočavamo UZV pregledom nema niti straha od trudnoće unatoč povremneoj sukrvici.
Tada treba primarno isključiti upalu kao uzrok ako je odabir kontraceptiva odovarajući.

S.P.

nataša6

Hvala vam na odgovoru!
Treba li učiniti nešto ako se probavni problemi jave oko 8 sati nakon uzimanja pilule,a nema ni povraćanja ni proljeva?
Isti su vjerojatno uzrokovani stresom.
S poštovanjem

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana,

ne morate se tada brinuti. Samo bih vam toplo preporučila čaj od mente ili matičnja-smirit će nervozu i smanjiti grčeve u crijevima te čaj od nevena-smiruje samu sluznicu crijeva iritiranu prehranom i različitim pićima ( kava, alkohol...).Pazite na prehranu. Pijte folnu kiselinu-preporuka svakoj dijevojci koja pije kontracepciju.

L.P.

ajinesej

Poštovana doktorice, zaboravila sam popiti 3. pilulu iz prvog tjedna, naime imala sam jućer spolne odnose te sam ju popila odmah u jutro, to je unutar 12 sati, dali trebam strahovati o mogućnosti trudnoće, ili poduzeti neke mjere! radi se o pilulama Lindynette .. unaprijed Vam se zahvaljujem

Nataša Šemnički, dr. med.

Sve ste napravili po uputi i ne treba te se brinuti.

L.P.

sannya

doktor mi je prepisao lindynette prije mj i pol dana...počela sam ih piti na prvi dan menstruacije..popila sam cijeli bister i napravila sam pauzu 7 dana....no menstruacija mi nije došla..2 dana sam imala slabi smeđi iscjedak i to je prestalo...sad sam prije 6 dana započela sa novim blisterom no i dalje je nema...napravila sam i test za turdnoću koji je bio negativan...dali sam sve dobo napravila? postoji li ikakva šansa da sam trudna??

vivival

Poštovana doktorice iman slićan problem ka cura gore, AJINESEJ, ali ja san zaboravila 2 dana za redom popiti te san oba dana popila u jutro, dali kod mene postoji kakva šansa za trudnoćom?

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana sannya,

smeđkasti iscjedak je bilo vaše oskudno menstrualno krvrenje, osobito što je test na trudnoću NEG.
Uz nisko dozžnu kontracepciju može doći čak i do izostanka krvarenja.

L.P.

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana vivival,

obzirom da ste propustili 2 tablete svakako primjenite kondom jer postoji opasnost od trudnoće.

L.P.

manna0405

Poštovana, pročitala sam dosadašnje postove vezane uz Lindynette,nadajući se pronaći odgovor,no još nitko se nije obratio uz moj problem,pa Vas molim za mišljenje. Imam 41 godinu,pušač sam,inače dobrog zdravlja,osim migrena kojima robujem cijeli život. Nakon zadnje trudnoće,prije 8 godina počela sam koristiti oralnu kontracepciju jer mi spirala nije odgovarala,krvarila sam gotovo bez prestanka punih 6 mjeseci koliko sam ju imala. Počela sam s Yasminom,koji mi je savršeno odgovarao,no nakon nakon nekoliko godina po naputku ginekologa,a vezano uz već navedeno(pušenje,godine)prelazim na Cerazette. Nakon deset mjeseci prestajem s njima jer iako nije bilo drugih nuspojava,smanjenje spolne želje je bilo toliko izraženo da je gotovo dovelo do rastave braka,jednostavno su mi ubile svaku želju,ne samo fizički već i psihički.
Posljednjih šest mjeseci suprug i ja smo koristili prezervative,no obzirom da se najsigurnije osjećam s pilulama,doktor mi predlaže Lindynette 20. Počela sam prije deset dana,krvarenje je trajalo punih šest,spoting još traje,no zapravo me brinu druge nuspojave koje možda nisu direktna posljedica uzimanja pilule. Nakon sedme tablete počelo je trnjenje u šakama i prstima,na obje ruke podjednako,kasnije se proširilo na podlaktice u vidu neke nelagode,nije bol. Istovremeno mjerim tlak 90/60 do max. 105/66. U razgovoru s gin. nastavljam uzimati tablete,nadajući se da su trnci posljedica niskog tlaka,a sasvim slučajno se baš pogodilo s početkom uzimanja pilula. Uz malo slaniju hranu,više kofeina i puno tekućine nakon dva dana osjećam se bolje sretna da neću morati odustati od započete kutije. No,dans mi na podlktici,točnije na mjestu gdje inače vadimo krv,primjećujem horizontalnu crtu preko cijele ruke koja me pecka. Obzirom da sam svjesna da sam rizična skupina za uzimanje kontracepcije,kolika je mogućnost ugruška i na koji način mogu prepoznati simptome prije nego bude prekasno? Da li da čekam još koju nuspojavu,ako su ovi moji problemi to ipak bili,ili savjetujete prekid? I što mi je onda činiti u svrhu spriječavanja trudnoće?Na koji način da se zaštitim? Moram napomenuti da su ženski članovi moje obitelji vrlo plodni nakon 40.te,a sigurna sam da ne želim više djece.
Oprostite ako sam bila preopširna i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Nazad
Naprijed