Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tjedan dana.

mj3185

Postovani!

Pijem logest vec 2 ipo godine,no zbog drugih zdravstvenih problema sam ih prestala piti na 2 mjeseca...dobila sam prvu menstruaciju nakon prestanka,i bilo je sve normalno,no druga menstruacija je kasnila 5 dana,i prva 3 dana su bila jako oskudna, i bez obzira na to, prvi dan menstruacije sam opet pocela piti logest. Sada je 4.dan krvarenje kao sto je inace prvi i drugi dan,pa.me zanima jel to normalno? Jer mi se nikada to nije desilo prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

Sljokica

Pijem Logest vec 1 god. i 6 mjeseci, zanima me da li analgetici (analgin) ili kapi za zubobolju umanjuju delovanje Logest pilule?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji analgetici? Napišite generičko ime

nivea1202

Poštovani,

molila bih vas za mali savjet.

Pijem Logest pilule, taman sam u pauzi između treće i četvrte kutije.

Od nuspojava sam imala male promjene u raspoloženju, i glavobolje nekoliko dana, ali to je ubrzo prestalo.

Ono što je ostalo od nuspojava i što me muči je veliki broj kilograma koje sam dobila.
Grudi su mi cijelo vrijeme teške, i narasle su za broj, ako ne i više. Dobila sam sigurno 6-7 kilograma (ako ne i više) - jedan konfekcijski broj. To i ne bi bio toliko veliki problem da mi se tijelo nije u potpunosti 'deformiralo', odnosno povećala sam se sa svih strana. Ne osjećam se dobro u svojoj koži, i kao da nije više moje tijelo.

Jesam li trebala promijeniti pilule i prije, ili je sada nakon 3 mjeseca pijenja tek pravo vrijeme da vidim hoće li se to nastaviti ili neće?

Znam da s ginekološkog aspekta povećanje kilograma možda nije razlog za promjenu tableta, no ovo zaista utječe na moj život. Uvijek sam imala viška kilograma, i znam razliku kada se udebljam zbog toga što ne vježbam ili ne pazim što jedem, ali ovo je zaista previše.

Je li povećanje u kilogramima razlog za promjenu tableta i možete li mi vi preporučiti tablete koje bi mogla u budućnosti koristiti da ovakve probleme izbjegnem?

Hvala na savjetima i lijepi pozdrav.

Sljokica

Napisala sam- Analgin..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sljokica odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nivea promjenite pilule. Sugeriram Yaz ili Yasmin.

andy_123

Poštovani,

imam problema s neredovitim ciklusima te mi je ginekolog prepisao Logest i rekao da ih krenem piti s prvim danom menstruacije. Prošao je 40. dan ciklusa, a menstruacije nema. Da krenem piti pilule bilo koji dan ili da pričekam menstruaciju?
Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju.

Tami992

Postovani,
Pre 4 dana sam pocela sa logest pilulama. Jedan dan mi je bilo muka, a jos sam primetila da cesce idem da mokrim i da izbacujem dosta mokrace, a ja pijem bas malo tecnosti. Jel to moguce od pilula?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je. Svakako isključiti i mokraćnu infekciju.

Sui Ena

Poštovani doktore,
prije mjesec dana dobila sam Logest tablete za kontracepciju i prije 3 dana sam završila sa prvom kutijom. Danas,nakon 3. dana pauze dobila sam smeđi iscjedak koji traje cijeli dan. Da li je to menstruacija ili trebam pričekati da zaista
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će doći danas-sutra premda znaju i tako izgledat pod pilulama.

Tami992

Jos uvek imam smedji iscedak, skoro 10 dana. Jel to moguce? A ustanovljena mi je streptokok pheumonia u mokraci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće.

desperada92

Doktore, popila sam prvu kutiju logesta i drugi dan dobila menstruaciju. Isla mi je 2 dana normalno i crvene boje, potom je postala oskudnija i tamnija. Sad ide samo malo braon boje. Sutra pocinjem sa drugom kutijom. Da li je to normalno? Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je normalno.

ivancica123

Postovani, imam 20 godina i prvi puta u zivotu pocinjem sa oralnom kontracepcijom. Napravila sam sve sta je potrebno, vadila krv i dala urin i ginekolog mi je pripisao Logest. Sad cekam menstruaciju da zapocinjem sa tabletama. Citala sam upute, po forumima i ovdje o tom lijeku. Pise da su nuspojave depresivno raspolozenje, suhoca vagine i smanjen libido. Strah me da se to meni ne dogodi. A i koliko otprilike treba vremena proci da se tijelo navikne na pilule i da nema nuspojava? Hvala Vam unaprijed