Kontracepcija

odgoda menstruacije

makronka

Poštovani,

nakon sto sam se vratila sa skijanja, nastavila sam piti cijelu kutiju, te imam jos 2 tablete. I vidim da ste mi napisali da pijem nakon 7 dana pauze. Dakle sada kada sve popijem, napraviti cu 7 dana pauze i onda cu krenuti piti opet. Dali je sigurnije biti nakon 7 dana pauze ili na 1 dan menstruacije? Kao da pocinjem sve ispocetka? Koja je razlika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sedmog dana.

tina1991

poštovani doktore,

zanima me kako bi mogla odgoditi menstruaciju, inače drugu crvenu popijem u nedjelju, i u ponedjeljak ujutro kad se probudim već dobijem menstruaciju
trebala bi ju odgoditi zbog odlaska na more preko ljeta, baš se poklapa odlazak na more i dolazak menstruacije
pijem qlairu više od 1 godine, i uvijek imam redovite menstruacije

unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte aktivne pilule do kraja, bijele bacite, i odmah započnite novi blister.

tina1991

ali ako popijem dvije crvene (i one su aktivne??), onda ću opet svejedno dobit menstruaciju ujutro kad se probudim

negdje sam čitala da se ne trebaju popit te crvene nego umjesto njih treba nova kutija se započet, tako da sad stvarno ne znam ništa više

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo tako možete nikako drugačije.

Zmajooo

Pozdrav! Treba mi mali savjet.

Zatražila sam od ginekologa kontracepcijske pilule kako bih odgodila menstruaciju koju trebam dobiti 23.07. No, tada sam na moru, radim i nikako ne bih mogla raditi s menstruacijom. Dobila sam Yaz tablete, i sada me zanima budući da mi je to prva kutijica pilula, kada bi bilo najbolje početi ih piti? Pročitala sam negdje da je okej početi s njima par dana (4-5) prije očekivane menstruacije, ali ja nisam sigurna u to.

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s uzimanjem prvi dan menstruacije. Nakon popijene 24 tablete bijele bacite i krenite s novim blisterom. Tada nećete dobiti menstruaciju.

mala00

poštovani..
pila sam logest pilule duže vrijeme i prestala ih piti prije 3,4 mjeseca, iz nikakvih posebnih razloga.. 30. bi trebala dobiti 4 menstruaciju od prestanka uzimanja, a tada bi trebala i na more..zanima me mogu li početi piti pilule 25. recimo i prestati piti kad se vratim s mora ili moram popiti sve tablete u kartici ako počnem? je li to opasno? budući da se logest dobiva po 2 kutije odjednom, meni je jedna ostala jer sam odlučila prestati..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite s uzimanjem od prvog dana ciklusa. Svako drugačije uzimanje može rezultirati abnormalnim i produženim krvarenjem.

mala00

ali time neću izbjeći menstruaciju na ljetovanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ali to je jedina solucija. Na to se treba misliti dva mjeseca pred ljetovanje a ne u 5 do 12.

ninch

Poštovani!
Pijem Qlaira tablete već par mjeseci-4 i menstruacija je uvijek dan nakon druge crvene tablete. Zanima me može li se ikako izazvati menstruacija par dana prije ili odgoditi za 6 dana te kako? Trenutno sam na 12.tableti ovomjesecnog blistera. Krvarenje bi zeljela uraniti ili odgoditi krajem ovog mjeseca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgoditi možete. Bacite bijele i krenite uzimati novi blister. Tada nećete ni dobiti menstruaciju.

majiiicaa

Postovanje, u utorak trebam popiti zadnju pilulu Logesta, međutim htjela bih odgoditi menstruaciju bez pauze do nedjelju. Pa da mi kazete mogu li popiti tih novih 5 pilula iz novog pakovanja i onda nspraviti pauzu od 7 dana? Da li umanjuje zastitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete na taj način odgoditi menstruaciju, a možete i nastaviti s novom kutijom do kraja. Zaštita se neće smanjiti.

iva66

Poštovani, počela sam piti Lidynette s prvim danom menstruacije, 16.4. Pilule pijem kako bih odgodila sljedeću menstruaciju, u svibnju. Otkad mi je završila menstruacija u travnju, nisu prestala točkasta smeđa krvarenja. Nakon završetka prve kutije, odmah idući dan počela sam piti novu kutiju. Točkasta krvarenja su se nastavila, a danas mi se čini kao da sam baš dobila menstruaciju. O čemu se radi? Nije li trebala izostati? Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uz pilule menstruacija bi trebala izostati. No, ono što se dešava kod Vas je probojno krvarenje koje je nuspojava kontracepcijskih tableta. Ono se često javlja u početku uzimanja kontracepcijskih tableta, dok se organizam ne privikne na nove doze hormona.

Naki

Postovani,
Moj doktor je na odmoru a neophodna mi je informacija. Zapravo, odlozila sam ciklus Logest pilulama 4 dana uz konsultacije sa doktorom. Logest inace pijem i samo sam nastavila sa novom kutijom jos 4 dana. Medjutim ja sam poslednju tabletu popila u petak 21 juna a danas je 26 jun a ciklus jos nije dosao. Inace uvek kada popijem poslednju 21.tabletu iz kutije dobijem nakon 3-4 dana.Imam glavobolju i mucninu. Da li mislite da treba da se brinem i da nadjem doktora koji ce me pregledati. HVALA UNAPRED

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju krvarenje ponekad može izostati - to je zbog djelovanja tableta na sluznicu maternice. Nakon sedmodnevne pauze nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta bez obzira na krvarenje. Moguće je da nastupi u idućih par dana. A ako i izostane nema razloga za brigu.