Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Malisa, krvarenje može biti posljedica tablete, a možda je počela menstruacija. Bez pregleda ne mogu reći o čemu se točno radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana galam, tabletu ste uzeli na vrijeme i mogućnost trudnoće sveli na teoretsku.

Ivanna12

Postovani hvala na odgovoru.
Uradila sam nalaz bete iz krvi 17 dan od odnosa. Mjesecnicu trebam dobit za 5 dana. Nalaz je <1 da li treba ponovitj nalaz? Ili cekati pa uraditi test? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

17. dan od odnosa rezultat je vrlo pouzdan. Pričekajte mjesečnicu.

galam2021

Poštovani, što ako se ovulacija ipak javila 14. dan kao što bi trebalo biti po kalendaru otprilike? Dakle, iscjedak prije ovulacije je bio nestao nakon tablete ellaOne, ali sam primjetila ovulaciju danas (14. dan). Znači li to da tableta nije odgodila ovulaciju i da postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako tableta nije odgodila ovulaciju, postoji teoretska mogućnost trudnoće.

Emili1208

Postovani, zadnja menstruacija je bila 19.8(ciklus traje 25,26 dana) jucer (27.8) je bio nezasticen odnos (vrlo moguce da nije na vrijeme prekinut odnos). Jutros sam popila Ellaone tabletu. Je li moguća trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Ipak, to nije 100% zaštita. Smatra se da od 100 žena koje su uzele postkoitalnu kontracepciju 2 ostanu trudne.

Mimi196

Poštovani,
Nakon Escapelle tablete dobila sam krvarenje 6 dana ranije od očekivanog . Krvarenje je 2 ipo dana trajalo normalno iako malo slabije nego inače, a ostala 3 dana u obliku smeđe crvenkastog iscjedka. Mogu li to smatrati menstruacijom ili izazvanim krvarenjem?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom radi se o menstruaciji.

Crazycyber

Poštovani, 5.9. u ranim jutarnjim satima imala sam nezaštićen spolni odnos. Nakon pola sata do sat vremena, popila sam Escapelle pilulu. Posljednju menstruaciju imala sam 15.-21.8., prije nje 9.-15.7. i prije nje 3.-9.6. Inače imam sindrom policističnih jajnika i ciklusi mi nisu redoviti, međutim tjedan dana, tjedan i pola prije odnosa primijetila sam elastični iscjedak karakterističan za ovulaciju. Postoji li mogućnost za trudnoću? Krvarenja nije bilo, od nuspojava sam jedino osjetila mučninu. Molim Vas na što bržem odgovoru i unaprijed se zahvaljujem!

Crazycyber

U prethodnoj poruci nisam napomenula da je došlo do ejakulacije unutra.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Obzirom na neredovite ciklusa, ne može se znati kada su Vam plodni dani, ali prema svemu navedenome ovulacija je najvjerojatnije prošla tako da je mogućnost trudnoće tek teorija..

meka25

Poštovani, imala sam odnose 9. dan ciklusa odnosno par dana prije ovulacije, ciklus mi traje 26 dana. Ukratko, momak je svrsio u kondom, ali je skliznuo u mene. Kad smo ga izvadili, bilo je sperme u njemu, ali ne puno pa smo pretpostavili da je mozda nesto uslo u mene i ja sam u roku 24h popila hitnu kontracepciju Ellaone. U to vrijeme sam bila na antibiotiku, pila sam Klavocin i jos jedne male tablete za kasalj, ali prestala sam ih piti zbog hitne kontracepcije jer nisam znala je li sigurno. U razdoblju dosad imali smo par puta odnose bez kondoma, ali bez svrsavanja i jednom s kondomon. Menstruaciju sam trebala dobiti ima već skoro 4 dana. Je li moguce da sam trudna s obzirom da sam popila tabletu ili je kasnjenje samo nuspojava popijene tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta odgađa ovulaciju, a s time i menstruaciju. To je uobičajena nuspojava. Ipak, ako krvarenje ne nastupi u idućih nekoliko dana, savjetujem test, jer postkoitalna zaštita nije 100%.

Lorena45678

Poštovani, prije dva dana sam imala zaštićeni odnos s dečkom i svršio je dva puta u mene, ali nismo znali da je kondom puknuo. U roku od sat vremana sam popila tabletu ellaone, a menstruaciju trebam dobit za 10 dana. Nakon sto sam popila tabletu zaspala sam, spavala 4 sata. Kada sam se probudila popila sam kavu i nakon kave mi stolica nije bila tvrda. Kolika je mogućem trudnoće i da li bi trebala popit još jednu tabletu? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom tabletom. Tabletu ste uzeli na vrijeme, a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

mados

Poštovani, imali smo odnos 27.12. s zaštitom ali nismo sigurni da li je "nešto" prošlo. Taj dan je bio prvi dan plodnih dana. Cura je danas popila ellaone tabletu, pa nas zanima da li je moguća trudnoća? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tabletu je uzela na vrijeme. Trudnoća je samo teorija.