Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je tableta poremetila ciklus. Test je, obzirom na vrijeme kada je urađen, vrlo pouzdan.

Decko i ja smo imali nezasticen spolni odnos 24.6 navecer i on je svrsio u mene. Plodni dani mi pocinju 29.6,a po mom izracunu ovulacija bi se trebala dogoditi izmedu 1.-4.7. Trenutacno se razmisljamo hocemo li uzeti tabletu za dan poslije. Ima li potrebe za tim?

Ivo Balenović, dr. med.

Iako je šansa za trudnoću mala, za svaki slučaj ipak uzmite pilulu.

frogggg99

Poštovani, dana 7.7.sam imala spolni odnos prilikom kojeg je pukao kondom, nismo primijetili, te je dečko djelomično svršio u mene. Zadnja menstruacija je bila 12.6. te bi sljedeća trebala doći za 6 dana. Ima li potrebe za tabletom za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema potrebe za tabletom.

Malisa44

Postovani,
Imala sam nezasticen odnos 12.7. Nakon 36 sati sam popila ellaone. Pila sam prethodni mesec pilule, ali ovaj mesec sam izostavila. Po kalendaru, dok pijem pilule, ciklus mi treba biti 21.7. Dok pravim pauze od pilula, ciklus mi obicno kasni. 18.7. sam imala smedjkasti iscedak i vise se nije pojavio. Jos nije nastupio 21.7. Trebam li imati bojazni? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Pričekajte menstruaciju.

Malisa44

Hvala Vam na odgovoru.

Malisa44

Da li je smedji sekret koji se vise nije poiavio, posledica pilule?

Malisa44

Nisam napomenula da je odnos bio nezasticen jer je kondom pukao.

Ivo Balenović, dr. med.

To je posljedica pilule. Isto tako, pilula može poremetiti ciklus, tj. menstruacija može kasniti.

Malisa44

Ovo krvarenje oskudno mi je bilo juce i danas malo, juce sam po kalendaru trebala dobiti. Da li ovo krvarenje mogu smatrati menstruacijom i da li da radim test? I juce i danas imam bolove kao tokom ciklusa. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta može poremetiti ciklus. Pričekajte još nekoliko dana, pa ako ne nastupi prava menstruacija uradite test.

Ivanna12

Pozdrav.

Zadnja menstruacija bila od 5.7. nezasticen odnos sa ejkulacijom u rodnicu 10.7. popila sam ellaone tabletu 25h poslije odnosa. Imala sam lagani smedjkasti iscjedak 2. dan poslije. Zadnja tri dana osjetim jaku bol u jajnicima i obilan iscjedak. Da li je trudnoca moguca?

Puno Vam hvala!

Ivanna12

Zelila bih jos napomenuti da je proslo pola godine od poroda pa i mjesecnica nije jos sasvim regulirana...

Mimi196

Poštovani,
Dečko i ja smo 17.07. oko 3 sata ujutro imali spolni odnos pri kojem nam je pukao kondom, ali nismo sigurni u kojem trenutku je pukao i je li svršio u mene. Odmah nakon 6 sati sam popila Escapelle tabletu za dan nakon po prvi put u životu. Prošlu menstruaciju sam imala 01.07.a sljedeća je trebala stići 29.07. međutim danas ( 6 dana prije ) mi je stigla ali nije obilna kao inače. Znači li to da je tableta djelovala i mogu li danas računati kao početak menstruacije ili će mi se nadovezat redovna na ovo krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako se krvarenje nastavi kroz idućih nekoliko dana, onda se radi o normalnoj menstruaciji. Ako bi stalo za dan, dva tada je to vjerojatno nuspojava tablete.

Malisa44

Poštovani,
Uradila sam u petak test i test je negativan. Međutim ovo oskudno krvarenje jos uvek traje. Da li da to smatram menstruscijim?

Ivanna12

Postovani, molila bih odgovor jer bolovi i dalje traju... Hvala unaprijed!

galam2021

Poštovani, 10. dan ciklusa sam imala spolni odnos. Zaručnik je prvo svršio izvan mene, no "nije svršio do kraja" nakon čega je obrisao spermu, ali je onda na kraju odnosa svršio u mene (tu je vjerojatno bilo puno manje sperme, no to ne znamo). Nakon odnosa sam, tijekom tuširanja, pokušala isprati svu spermu iz vagine koliko sam mogla. Odmah ujutro, 7 sati nakon odnosa, sam popila ellaOne tabletu. Veći dio dana sam imala glavobolju što je možda nuspojava tablete. Dan poslije sam primjetila da više nemam iscjedak i tijekom tuširanja sam primjetila krvave ljuskice iz vagine. Po kalendaru mi je ovulacija trebala biti 14. dan ciklusa, a sad je vjerojatno odgođena tabletom jer više nemam iscjedak. Mislite li da sam tabletu popila na vrijeme i postoji li razlog za brigu?