Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

MBM

Postovanje.Naime popila sam escallpe pilulu za dan posle dva sata nakon odnosa koji se desio po kalendau u plodnim danima.Dva dana posle sam dobila krvarenjw koje je trajalo kao menstracija samo oskudnija malo..to je pretpostavljam bila uranjena menstruacija s obzirom da sam trebala dobiti za nedelju dana od tad.Racunajuci od tog krvarenja trebala sam dobiri 14,15 februara..ali nista..danima vec imam bolove kao da cu dobiti ali nema menstracije.grudi mi povremenu malo trnu i to je to..16 dana mi kasni..uradila sam danas test i negativan je.Sta moze biti uzrok kasnjenja ako nisam trudna?Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je pilula poremetila ciklus.

vedran11

poštovanje,

jucer 16.04 smo imali seksualni odnos i kondom je puknuo i ejakulat je izašao unutar partnerice.
trenutno je u plodnim danima, po kalendaru moguce cak u ovulaciji.
Zadnju mjesecnicu je imala 29.3 i ciklusi su joj 32 do 35 dana.
Da li bi pilula za dan poslije pomogla?

Hvala

vedran11

prema savjetu ljekarnika uzeli smo Ella one pilulu, to je 10 sati od odnosa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, pilula je uzeta na vrijeme i trebala bi djelovati.

vedran11

hvala vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

lilibet8

Postovani
Ciklus sam dobila na 05.04.2022 duzina ciklusa je 25 dana u nekim mesecima 23 24 dana imam redovite cikluse Imala sam nezasticen odnos 25.04.2022 i partner je ejakulirao Moje pitanje je dali da popijem pilulu za dan poslije kolika je verovatnoca za trudnocu Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

lilibet8

Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Dea6253

Poštovana,
Imala sam odnos na dan ovulacije, u kalendaru mi pise da je tad najveca sansa da zatrudnim, radi se o prekinutim snosaju no medutim vec sam jednom zatrudnila od tekucine koja se ispusta tokom odnosa pa me jako stah da se ne ponovi. Pilulu ellaone sam uzela nakon dva dana i par sati jer sam kasno vidjela da mi je tad bila ovulacija te najveca sansa. Kroz 15 minuti nakon sto sam popila tabletu sam prokrvarila, ne znam dali je to uranjena mjesecnica ili je od tablete jer nigdje nisam procitala da se od tablete bas odma prokrvari
Molim vas recite mi dali imam razloga za strah?
Vec neko vrijeme imam tupe grceve u stomaku u bol u donjem djelu leda a od tog krvarenja nakon pilule proslo je 23 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacija kasni savjetujem da uradite test na trudnoću.