Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Matija, bez pregleda Vam ne mogu odgovoriti. Potrebno je učiniti uzv pregled i izmjeriti debljinu sluznice maternice. Sve što se dešava vjerojatno je posljedica hormonskog disbalansa kao posljedica uzete tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Marko, puno toga ovisi o dijelu ciklusa kada je bio odnos. Tj. da li se radilo o plodnim danima. Iako se ne preporučuje uzimanje hitnih kontraceptiva više od jednom u jednome ciklusu, nije se našlo nikakvih ozbiljnih nuspojava ako se hitna kontracepcija uzme dva ili više puta u ciklusu. Dakle, ako se radi o plodnim danima može uzeti još jednu.

Marko996

Postovani, 24. 1 je naredna menstruacija prema kalendaru, obicno traje 27,28 dana. Tako da spada 10ti u plodne dane ako se ne varam

Ivo Balenović, dr. med.

To je granica plodnih i neplodnih dana. Može za svaki slučaj uzeti još jednu tabletu.

Marko996

Popila je drugu tabletu ali povratila nakon 5h, da li treba popiti drugu. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebno, uspjela se apsorbirati.

Matija10

Možete li mi reci kad je najsigurnije odraditi test na trudnoću? Koliko dana od odnosa ?

Ivo Balenović, dr. med.

Dva tjedna nakon odnosa.

arcmonxx

Pozdrav. Dan zadnje menstruacije mi je bio 12.01. Spolni odnos s deckom sam imala 20.01., prvi put s kondomom, a drugi put, nakon dva sata, bez kondoma, ali je decko ejakulirao izvan rodnice. Postoji li mogucnost trudnoce ili potreba za uzimanjem pilule za dan poslije? Hvala na odgovoru.

Crocop123

pozdrav imao sam odnos s djevojkom nezasticen ,bili su srednji dani plodnosti a sutradan visoki ciklusi su vecinom precizni u dan dva, 15 sati poslije odnosa je popila ellaone tabletu, danas je 4. dan da kasni dali je to od tablete il drugih razloga(koliko moze kasniti od tablete)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana acrmonxx, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Croco123, menstruacija vjerojatno kasni zbog tablete. Ukoliko zakasni više od 7 dana, neka uradi test na trudnoću.

Crocop123

pozdrav opet ja odnosi su bili nezasticeni ali nie bilo ejakulacije ,problem je sto nisam isao na wc posli odnosa al se partnerica tusirala posli svakog sad je vec 5. dan da kasni bole grudi ,nakon sta je popila tabletu imale je bol u abdomenu postoji li mogucnost trudnoce il ja umisljan?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom šansa je minimalna (samo teoretska). Jedini način da se sa sigurnošću to dozna je test na trudnoću.

Plavaptica03

Postovani doktore,

jucer(31.3.) sam imala spolni odnos sa deckom zasticeni. Prvi put je ejakulirao u meni ali je imao kondom sa premazom, drugi put je stavio novi kondom i nakon spolnog odnosa opet ejakulirao u meni ali kondom nije imao unutrasnji premay.

Zadnja menstruacija je bila 11.1.do 15.1.
Zatim mjesec prije 11.12.do 15.12.

Mislim da je ovulacija bila oko 25./26.1. po sluzi.

Mene zanima postoji li mogucnost trudnoce ukoliko je doslo do puknuca kondoma ili curenja iako on kaze da nije bio puknut kondom. Nisam popila pilulu za dan poslije...

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

acas147

Poštovani,
Imali smo nezaštićeni odnos u toku plodnih dana, te tokom odnosa sam imao osjećaj da je nešto izašlo iz penisa (da se tako izrazim), mada nisam 100% siguran. Pregledom nisam mogao pronaći tragove ejakulacije. Zanima me da li to može biti sperma, tj. ejakulacija, iako nisam bio toliko blizu nje?
Ili je možda to predejakulat? Popili smo odmah tabletu za dan poslije, da se ne brinemo.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tableta je uzeta na vrijeme. Ne mogu reći o čemu se radilo. Moguće da je došlo do djelomične, prijevremene ejakulacije

re44

Pozdrav!
Dečko i ja imali smo zaštićeni spolni odnos 28 dan mog ciklusa (otprilike traje 30-32), no kondom mu je skliznuo. Sva u brizi kupila sam tabletu za dan poslije, no iako mi je prošla ovulacija, trebam li ju popiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nema potrebe za tabletom.