Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

daisy10

Poštovani, predzadnju menstruaciju sam imala 13-17. rujna (prije toga sam menstruaciju imala početkom kolovoza). Zadnju menstruaciju sam imala 27-31. listopada. Dakle, obično mi je ciklus malo dulji od prosječnoga. Imala sam odnose bez kondoma s dečkom 12. i 13. studenog te sam 13. popila ellaone pilulu preventativno iako (prema mobilnoj aplikaciji) nisam imala plodne dane i iako dečko nije ejakulirao u mene. Na dan koji mi je mobilna aplikacija predviđala kao dan ovulacije smo imali odnose sa kondomom, no on je puknuo te je došlo do ejakulacije. U roku od dva sata nakon tog odnosa sam ponovno popila ellaone pilulu. Idući dan došlo je do slabijeg krvarenja. Molim Vas za odgovor i vaše mišljenje, postoji li šansa za trudnoćom?

daisy10

Nastavno na prvi upit, aplikacija mi je predvidjela dan ovulacije 20.11. kada smo imali odnos kada je kondom puknuo, no ne znam je li prva pilula koju sam popila uzrokovala pomicanje dana ovulacija na kasniji datum. Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prva tableta je odgodila ovulaciju, a kada je do nje došlo ne može se znati. Pričekajte menstruaciju, pa ako ne nastupi na vrijeme uradite test.

ZabrinutaIna

Poštovani, zanima me koja je mogućnost trudnoće ukoliko sperma završi po vagini (moguće da se dio izlio i unutra) na dan ovulacije ali popila sam tabletu ellaone 4 sata nakon toga... nije bilo odnosa samo zadovoljavanje

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa za trudnoću je samo teoretska, gotovo ravna nuli.

AlbertL

Poštovani,
Djevojka i ja smo imali nezaštićen odnos sinoć 23.12. 2021 navečer oko 21h.
24.12. U 2.30h popila Ellaone tabletu. U 6.00h je povratila. Dakle 3.5h nakon uzimanja tablete. U uputstvima stoji kako je potrebno ponovno uzeti tabletu ukoliko se javi povraćanje unutar 3 sata od uzimanja.
Je li u ovom slučaju također potrebno ponovno uzeti tabletu?
Prvi dan menstruacije joj je bio 15.12.2021, a ciklus joj traje 26 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tableta se uspjela apsorbirati i nije potrebna dodatna.

am996

Poštivani,
Imao sam nezaštićeni spolni odnos s djevojkom prije 4 sata. Nisam siguran jeli doslo do ejakulacije tokom odnosa ali netom nakon što sam ga izvadio taman je doslo do ejakulacije jako male količine sekreta (pričamo o količini koja se zadržala samo na glaviću). Nisam siguran jeli došlo do istoga tijekom samog odnosa koji je trajao kratko (1-2 min). Ona ima neredovit ciklus, zadnji je bio 08.12. , prije toga 28.10. i prije toga 03.10. Savjetujete li da popije ellaone pilulu.
Hvala unaprijed.

Bojan0000

Poštovani, djevojka i ja smo imali spolni odnos u periodu njezine menstruacije (3.- 4. dan, inače joj menstruacija traje 6 dana) gdje je došlo do puknuća prezervativa. Postoji li šansa za trudnoćom i treba li piti pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani am996, iako je mogućnost trudnoće samo teorija, za svaki slučaj neka uzme tabletu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Bojan, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Ljilja234

Poštovani, zadnja mjesecnica je pocela 9.12. Odnos bez zastite sam imala 31.12 , iako smo prakticirali prekinuti snosaj radi sigurnosti sam popila ellaone tabletu 12 sati nakon. ( inace imam ne redovite mjesecnice te je vrlo tesko racunati plodne dane). Danas se pojavio svijetlo smedi iscjedak, ima li to veze sa trudnocom ili je posljedica pilule?Unaprijed hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je to posljedica tablete. Prerano je za bilo kakav simptom trudnoće.

Zara0123

Dobar dan!

Zadnja menstruacija mi je dosla 15.12., uvijek traje 6 dana, ali su ciklusi neredoviti(od 26 pa do 30 dana). 26.12, dan prije no sto mislim da je bila ovulacija(prilikom ovulacije me uvijek boli jajnik, pa po tome znam) sam imala zasticeni spolni odnos. 1.1 nam je pukao kondom(nije doslo do ejakulacije) te sam svejedno unutar 8 sati popila ellaone tabletu. Jucer sam tokom dana imala smeckasti iscjedak, a menstruacija jos nije dosla. Ima li sanse da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, a i prema svemu ostalom navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

Nera22

Postovani, prije 2 mj sam popila EllaOne pilulu, jer je tokom odnosa pukao kondom. Nakon toga nisam dobila evo vec 2 mjeseca, znaci Decembar i Januar, ali ima vec 7 dana pojavljuje mi se smeđe i kao zgrušana krv nekako u komadima, sluzavo je. Sta bi moglo biti uzrok, ako moze pomoc?!!!

Nera22

Također, da napomenem da mi je od danas gusta krv, i stomak me boli!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu znati. Javite se Vašem liječniku.

lena98

Zdravo, ukratko cu sve napisati. U plodnim danima imala sam nezasticen odnos ali je ejakulacija bila napolju. Nisam popila tabletu za jutro posle iako sam se plasila da je mozda trebalo jer je izvadjeno na knap. Zatim sam nakon 10ak dana i vise u NEplodnim danima imala zasticen odnos ali je doslo do ejakulacije i kondom je pukao medjutim mislim da tad cak i nije nista od ejakulata zavrsilo u meni ali sam POPILA tabletu Escapelle. Menstruacija je trebala biti za tacno nekih 5-7 dana i tacno na dan kada je trebalo se pojavila. Trajala je takodje tacno koliko aplikacija kaze kao sto mi i inace traje i bila je obilna kao i uvek. Kada se ta menstruacija zavrsila uradila sam test za trudnocu zbog tog nezasticenog odnosa koji je tad vec bio pre skoro mesec dana i test je bio negativan. Sada, 7 dana nakon zavrsene menstruacije dobila sam krvarenje. Normalne kolicine, mada tek sam sada videla pa ne mogu bas reci ali mozda maalkice manje kolicine. E sad, ne znam da li je onda ono krvarenje bilo od tablete ili je tek ovo sad od tablete(popijena pre 15 dana) Da bih znala da ubacim u aplikaciju i kalendar, a i da li mogu biti sigurna da zaista nisam trudna? (inace prosle godine kada sam pila Escapelle sam takodje prokrvarila od tablete, ali cini mi se nesto manje nego sto mi je sad ova ‘menstruacija’ bila)

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti.