Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Dejan Šakoronja, dr. med.

Novi blister započnete nakon sedam dana pauze dakle 8.dan.

zoksiii123

U Martu sam imala namjerni prekid trudnoce. Poslije toga nisam imala odnosa.. ali od Jula imam neredovan ciklus. Ginekolog mi je prepisao Diane 35. Pocela sam da ih pijem tog dana kad mi je dao. Na dan uzimanja zadnje tablete imala sam nezasticen odnos sa momkom i bili smo nepazljivi. On je svrsio u meni . Da li postoji mogucnost trudnoce, a uzimala sam ih redovno. Najvise kasneci po pola sata?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

NGirl

Imam jedno pitanje.Vec nekih mjesec dana uzimam Diane 35 radi problema sa policistickim jajnicima i zanima me dal moram svaki dan u isto vrijeme piti tabletu? A moja ginekologica mi nije to napomenula.

Pepa28

Poštovani,
Imam pitanje u vezi prvog dana uzimanja dijana 35.
Naime, danas sam na recept uzela dijane te cim sam dosla doma popila sam jednu tabletu, tek kasnije sam vidjela da se uzimaju prvi dan ciklusa? Jesam li ja sada zasticena od nezeljene trudnoce? Da ih nastavim piti tako ili da cekam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ngirl, da , to je najvažnije uzimat ih u isto vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pepa krenite s prvim danom menstruacije ako želite potpunu zaštitu.

sanidica

Postovani, pijem diane 35 zbog akni..iste sam pila pre 3 godine ali posto su mi se akne sada vratila odlucila sam opet da ih uzmem..danas zavrsavam sa prvok kutijom. Medjutim., ovih dana imam strasnje jutarnje glavobolje koje me bude iz sna, mucninu koja prati glavobolje pa ne znam da li je moguce da je od njih. Da napomenem da do sada nisam nikako imala probleme te vrste, glavobolja se ne javlja cin popijem pilulu, vec sutradan ujutru . Radila sam kks sve je ok. Mozda moja glavobolja i nema veze sa pilulama ali bolje da pitam plasim se citajuci razne komentare o trombu,mozdanom udaru itd

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolje je napraviti pauzu, ovaj ciklus a za dalje se posavjetovat sa svojim ginekologom.

majaja13

Imam pitanje u vezi pilula Diane 35, naime prvi put koristim pilule, ginekolog mi je rekao da ih pocnem piti 5. dana ciklusa i da ih uzimam 21 dan pa 7 dana pauze a na uputstvu pise od 1. dana ciklusa, zanima me kada zastita pocinje ako ih pocnem piti 5. dana i u cemu je razlika. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko imate jaka krvarenja bolje je s tabletama početi 5. dana ciklusa iako u tom slučaju zaštita počinje od idućeg ciklusa. Ukoliko se krene s 1. danom ciklusa zaštita je prisutna od 1. dana.

Aana123

Postovanje,
Koristim tablete diane 35 vec 3 mjeseca jer imam povecan hormon. Do sada nisam imala odnos, a zanima me ako se odlucim da uskoro imam spolni odnos da li su te tablete dovoljna zastita ako decko zeli ejakulirat u rodnicu i da li je pored njih potrebno koristit kondom?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Diane su dovoljna kontracepcijska zaštita i nije potrebno koristiti dodatne metode zaštite.