Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Ruža848

Molim vas potreban mi je odgovor .Vec 13 dana pijem Diane 35 .Prvu prvi dan menstruacije ,ali jos uvijek imam krvarenje koje je u tragovima i mucnine najcesce u vecernjim satima.U cemu je problem?Da li je kontracepcija ocuvana ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno spoting krvarenje. Zaštita je očuvana. Nastavite dalje s uzimanjem.

Mathilda

Postovani,
dr.mi je preporucio kontracepcijske pilule Diane 35 radi akni i bolne menstruacije, madjutim, ja sam zaboravila da kazem da imam srcani problem, dijagnoza: Prolaps prednjeg mitralnog kuspisa (Prolapsus valvulae mitralis ant.). Da li pilule smijem uzimati?
Hvala.
Srdacan pozdrav.

Ruža848

Postovani Dr.
01.10 popila sam prvu tabletu 21 sam zavrsila pakovanje a vec 22. sam dobila menstruaciju .Da li to znaci da odmah 23. pocnem novo pakovanje ,posto sam prvu prosli put popila prvi dan menstruacije znacilo je da kontracepcija zapocinje odmah.. da li to znaci da ako popijem drugi dan menstruacije ovog puta zastita pocinje tek nakon 7 dana ..Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne nikako ne smijete.

sanidica

Postovani doktore, pila sam diane 35 zbog akni dvije godine, prestala sam u maju, dobijala sam redovno medjutim u septembru nisam dobila, bila sam na uzv i sve je u redu, dobila sam 10.10. Doktorka mi je rekla da nastavim piti diane 35 opet jos tri meseca , ja sam pocela 10.10 sa prvim danom menstruacije , u petak je nastupila sedmodnevna pauza, jos uvijek nisam dobila. Imam braonkast iscedak ali vrlo, vrlo malo. Pa ne znam je li to normalno i sta da radim? Prije tokom koriscenja pilula dobijala bih treceg dana pauze i nije nikad bio braonkasti iscedak vec uvijek krv. Hvala na odgovoru unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem dalje nakonsedmodnevne pauze. Ne osvrčite se na to.

Vidi

Poštovani,

molim Vas za odgovor povezan s uzimanjem Diana 35.Navedene tablete pijem 6 godina, počela sam prvenstveno zbog akni,a kasnije i zbog zašitite. Razmišljam o prestanku uzimanja tableta nakon toliko godina, te Vas molim za savjet? Dali mislite da je to dobra odluka ili da tablete nastavim uzimati (lice mi se malčice pročistilo od njih, no menstruacije mi nisu baš i redovite te znaju biti veoma bolne)? Hvala za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu par ciklusa.

ta

Postovani, vec treci mjesec pijem Diane 35, postavila sam napomenu te ih pijem u isto vrijeme svaki dan. Danas je 10. dan nove table pilula i s obzirom da sam bila vani kad sam izvadila pilulu ispala mi je te sam morala uzeti drugu. Sad znaci imam jednu manje. Da li da popijem ovu tablu do kraja i napravim pauzu ili da popijem jednu pilulu iz sljedece table. I koliko sad pauzu da napravim. Da li da pocnem piti novu tablu u subotu (subotom inace pocinjem) ili dan prije? Ovo mi se prvi put desava pa ne znam kako da postupim. I ponekad popijem 1-2 case bambusa ili 1-2 piva. Da li to ima kakav uticaj na njih? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje. Skratit ćete ciklus za jedan dan. Dakle uzimate 20 dana a onda sedam dana pauze i dalje po ustaljenoj shemi.

Lidy

Poštovani, već 8 mjeseci uzimam Diane zbog hormonskog poremećaja, obilnog krvarenja i nemogućnosti zaustavljanja istoga. Diane su dovele moj problem u red, ali imam dojam da, ako nebi krenula s novim blisterom, ili bi prekinula uzimanje, moja menstruacija opet nebi stala, jer kad dobijem menstruaciju, ona je od prvoga dana, pa do uzimanja nove tablete isto obilna. Strah me je jer planiram, uz suglasnost s ginekologom, za nekih 4-5 mj. s prestankom uzimanja pilula, radi pokušavanja ostvarivanja trudnoće. Moli Vas mišljenje o problemu koji me pati, a to je nesmanjivanje krvarenja dok god ne uzmem novu tabletu.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o disfunkcijskom krvarenju. Morate uzimati pilule do daljnjeg odnosno do dogovara s vašim ginekologom.

jankovic

Poštovani,pila sam diane dva meseca bez pauze zbog odgadjanja menstruacije.
Dobila sam odmah u nedelju, nakon zadnje tablete koja je u subotu, a inace bi trebala dobiti u sredu, znaci dobila sam tri dana ranije u pauzi, jel to može biti loše?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite.

kelebek

Zdravo
Prvo bi htjela da se zahvalim na svim vasim predhodnim odgovorima stvarno su bili korisni i svaka cast vam na vasem radu happy
Ovako zadnju mjesecnicu sam imala 02.09. Ciklus mi je 28 dana i takodjer da naglasim koristim diane35 vec 5 mj i stvarno mi odgovaraju i uz nji mjesecnica mi je redovna dok prije nije bila,mjesecnicu sam trebala dobiti 30.09 ali sam je dobila danas 29.09. Zanima me jel to uredu ili da nije neka prehlada ili sl pa sam dan ranije dobila? Odnose imam redovne bez zastite i bez ejakuacije u mene.takodjer me zanima da li bi ampicilin ili dr antibiotici mogli umanjiti kontracepciju,posto bi trebala od sutra poceti piti antibiotike zbog jake upale zuba.
Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Ne umanjuju.

mia26

Poštovani,

pijem Diane35 oko 4 godine.Budući da sam imala bitan poslovni projekt, nakon potrošene kutije nastavila sam s novom kako bih odgodila mjesečnicu. Da li drugu kutiju tableta trebam ispiti do kraja i da lli se radi uobičajena pauza od sedam dana kad bi trebala nastupiti mjesečnica, a sa trećom kutijom započinjem novi ciklus 8. dan? I da li ostajem pod zaštitom?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite drugi blister do kraja a zatim pauza od tjedan dana i osmi dan kreniti s novim blisterom.

Sekica19

Pozdrav svima !
Evo vako Diane-35 počela sam piti jer nisam opce imala redovito ili sam imala cijeli mjesec, nekad mi se znalo dešavati da imam na početku i na kraju mjeseca. I to me je jako zabrinjavalo za moje godine boja sam se uc s nekim dečkom u spolni odnos jer bojala sam se da mi se nebi dogodilo nešto. I tako nakon dugo premišljanja ošla sam kod ginekologa ona me nije ni pregledala samo me je poslala na ultrazvuk stomaka. I kad sam to vadila mi je krv da vidi kaki su mi hormoni ustanovilo se da imam više muški nego ženskih. I onda sam krenula piti Diane-35. I opet me dalje trta stupiti u neki odnos s dečkom jer neznam dali mi se može dogoditi nešto. I glavno pitanje šta želim slušajno sam preskočila tri dana tablete da popijem i nisam dobila kako bi treba dobiti kad ih prestanem piti i sad sad nastavila piti tablete. Dali ima to veze ako sam fulala tri dana da mi kasni ?