Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte imati odnose. jer niste dovoljno educirati. Pročitajte forum o kontracepciji na našim stranicama pa ako bude nejasnoća javite se.

Anonymous0611

Pozdrav, cura mi počinje koristiti te pilule radi obilne i bolne menstruacije, ima problema sa time, pa me zanima da li će joj biti manje bolnije nakon sto ih počne koristiti, čisto da se i ja malo informiram, hvala unaprijed. big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bit će manje bolna, oskudnija, redovitija itd.

Zeal

Pozdrav. Unaprijed zahvaljujem na mogućem odgovoru. happy

Cura je prvog dana prošlog menstrualnog ciklusa počela piti kontracepcijske pilule Diane-35. (Nije ih pila 4 godine, no sada je opet počela nakon preporuke ginekologa, i naravno nakon pregleda na kojem je sve bilo ok).

Zadnju menstruaciju je dobila ujutro, a prvu pilulu je uzela isti dan popodne (što bi značilo da je počela piti prvi dan ciklusa). Od tada ih redovito uzima svaki dan, bez preskakanja i zaboravljanja, skoro uvijek u isti sat, no dogodilo se jednom ili dvaputa uz razliku do 2 sata da je popila.

Prvi nezaštićeni seks smo imali nakon dva dana od početka ciklusa i uzimanja prve pilule na prvi dan ciklusa, te od tada imamo nezaštićen seks, gdje ejakuliram unutar nje.

Sada je već pri kraju prve kutije (ima još 4+7 pilula), i jučer se dogodilo da je imala baš intenzivan i oblian vaginalni iscjedak tijekom noći, skroz proziran, rijedak, nerastezljiv i vodenast. Po osobnoj procjeni to nije bio isti iscjedak kao kod plodnih dana dok nije pila pilule, budući da je ovaj bio gotovo vodenast i nerastezljiv.

Menstruacija bi trebala nastupiti nakon uzimanja ove 4 tablete, unutar onih 7 tableta, prije nego što počne sa novom kutijom.

Budući da takav tip iscjetka nije imala, malo je zabrinuta.
Da li možda na temelju ovoga postoji ikakav razlog za zabrinutost, ili u nekom slučaju trudnoću? (Pilule uzima kako sam gore već napisao.)
Ili je to normalna nuspojava i navikavanje na uzimanje tableta?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Dalje neka uzima prema shemi uzimanja.

Anonymous0611

Pozdrav, djevojka mi pije te pilule, i evo ostala joj je još jedna tableta koju treba popiti večeras , a danas je dobila menstruaciju, pa me zanima hoće li je popiti redovno kao sto pije ili kako, i da li ce početi drugu tablu redovno piti. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka popije i tu preostalu a nakon 7 dana pauze krene s novim blisterom.

Tactac

Na preporuku gin. pocinjem piti Duphaston 10 dana i zatim od prvog dana ciklusa Diane35 iducih 6 mjeseci, razlog tomu su ciste na jajnicima, a prema zadnjim nalazima krvi i hormona hormoni stitnjace su uredu, a progesterona mi nedostaje.
Nakon koliko vremena se mogu poceti pojavljivati nuspojave?
Moze li se zdravom prehranom i tjelesnom aktivnoscu utjecati na tjelesnu tezinu i moguce debljanje?
Nakon koliko vremena se mogu vidjeti promjene vezane za kozu, dlakavost ?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pozitivni učinci pilula doći će do punog izražaja nakon 6 mjeseci.
To je idealna terapija za vaše jajnike.

zovemsecrvena

Poštovani, imam nekoliko pitanja. Zbog problema s aknama (dijagnoza: akne vulgaris) dermatolog mi je prepisao šestomjesečnu terapiju tabletama: Roaccutane ( 40mg dnevno na kilažu od 59 kilograma), uzimala sam ih u kombinaciji s oralnom kontracepcijom prva četiri mjeseca ( oralna kontracepcija: Novynette), Nakon četiri mjeseca lice se poprilično pročistilo (još uvijek prisutna pokoja svježa akna i hiperpigmentacija, te površinski ožiljci ), tada sam obavila prvu kontrolu kod svog dermatologa koji je izrazito nezadovoljan situacijom povećao dozu Roaccutana na 50 mg dnevno naredna dva mjeseca te kao oralnu kontracepciju stavio Diane 35 uz naputak da su agresivnije i da se koriste iskljucivo kao lijek protiv akni, dlkavosti itd, a rijetko kao kontacepcija. Danas, mjesec dana nakon te kontrole uzela sam taj isti mjesec kao pauzu kako bih Diane mogla piti prvi dan iduce menstruacije, moje lice je potpuno čito od djelovanja Roaccutana (gotovo potpuno čist ten, bez ijedne nove akne unazad mjesec dana), i moje pitanje je sljedece: trebam li uistinu počinjati s Dianama 35 iako s navedenom primarnom terapijom Roaccutana završavam tek za mjesec dana? Smatrate li da je uistinu to potrebno ili mogu koristiti neku niskodoziranu kontracepciju da bi učinak bio isti?

Molim vas za odgovor jer mi je potrebno još jedno stručno mišljenje. Izrazito sam zabrinuta oko uzimanja Diana 35 jer mi je ginekologinja prilikom prepisivanja navela jako puno mogucih nuspojava i rijetkost prepisivanja istih (iako je na kraju pristala jer je dermatolog inzistirao)

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi sebe najbolje poznate tj. izgled lica i količinu akni prije početka terapije. Ako ste dermatološkim prepartom sanirali akne, ne vidim potrebu da još uzimate i Diane.
Ja osobno ne bih uzimao povrh toga i Diane.

Betko123

Poštovani,
Prošli mjesec sam 19.dan povratila odmah poslije tablete pa sam popila onu za 20.dan i za 21.nisam.
Menstruacija mi je tada došla 2 dana ranije.
Zatim prvu nisam popila nakon sedam,nego nakon 9 dana jer sam mislila da ju trebam popiti kad i inače pijem.
Shvatila sam tek kasnije da se to vjerojatno ne smije, hoće li mi menstruacija ovaj mjesec kasniti ili neće doći uopće (kao da sam počela s tabletama ponovno). Molim Vas Vaše mišljenje, hvala lijepo i Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će u vrijeme pauze.

Betko123

A dodatnu zaštitu ovaj mjesec ne moram koristiti?
Prošli mjesec nisam niti imala odnose

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvih sedam dana blistera.

Littlepanda

Postovani!

Mozda 2 dana pre nego sto bih trebala do dobijem imala sam braon iscjedak, posle toga sam dobila i odmah pocela da uzimam Diane 35, menstruaciju sam imala samo 1 dan i mozda nesto malo 2. dana i 2. dan je takodje nastavio taj braon iscjedak i do 3. dana je to prestalo. Da li je sve u redu i da li je to od Diana?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je.

grl22

Postovani,
Danas sam pocela piti Diane 35 prvenstveno zbog akni, ali I kao kontraceptivno sredstvo. Problem je sto mi je danas treci dan ciklusa pa me zanima da li pocinju djelovati nakon 15 ili 7 dana buduci da sam naisla na oba podatka.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon tjedan dana imaju puno djelovanje.

Littlepanda

Postovani,
posle prve kutije Diana dobila sam menstruaciju 6. dan pauze, sada je 7. dan pauze i danas sam se cula sa ginekologom, i rekao mi je da je trebalo da pocnem novu kutiju tableta juce, opet prvi dan menstruacije, a ne kada prodje pauza tj sutra, pa moje pitanje bi bilo da li da pocnem novu kutiju danas (2. dan menstruacije) kao sto je on rekao ali da pijem samo 20 tableta, ili da pocnem sutra, nakon ovih 7 dana pauze? I da li sam zasticena od trudnoce?

Hvala na odgovoru, pozdrav.