Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

zixili

14.marta sam popila zadnju tabletu diane 35 iz blistera i zatim pravim pauzu 7 dana. U medjuvremenu dobila sam menstruaciju 18 marta koja je trajala do 22 marta. Istog tog dana-22 marta, imala sam odnos sa deckom i on je svrio u mene i tog dana sam nastavila sa pijenjem dijane 35jer je tada zavrsena pauza od 7 dana. Tabletu sam popila u 13 i30 jer u to isto vreme pijem diane 35 od samog starta njihovog koriscenja. Interesuje me da li sam zasticena od trudnoce? Samo da napomenem da sam u periodu pauze od 7 dana kad nisam pila diane 35 popila pola kutije antibiotika -Orvagila zbog bola u zubu.
Hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da ste zaštićena.

dara92

Postovani Dr.

Pijem diane nekoliko meseci i do sada je sve bilo uredno, ali sada sam imala pauzu od 7 dana i nisam pocela na vreme, to jest zakasnila sam 1 dan, sto znaci da sam imala pauzu 8 dana umjesto 7. pocela sam pre 2 dana, nisam imala odnose.

Moje pitanje je da li sam zasticena? Da li mogu imati odnose bez prekida?

Hvala Vam unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite.

dara92

Postovani Dr.
Zahvalna sam Vam na odgovoru ali bi Vas zamolila da mi opsirnije objasnite Vas odgovor.
Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što da vam pokasnim? Idućih sedam dana imajte odnos uz zaštitu.
Pilule uzimajte prema ustaljenoj shemi.

kaaa

Poštovani,
počela sam uzimati Diane 35 zbog akni, i dosad sam popila 4 tablete. Bilo me malo strah svih tih nuspojava, međutim nisam imala nikakvih do mozda popijene 3. tablete, tada sam počela osjećati jako lagane trnce u lijevom stopalu i šaci, međutim nisu to obični trnci koje inače ponekad svi osjećamo, ovo je tako lagano da se skoro ni ne osjeća. Ne znam da li je to normalna nuspojava, dok mi se tijelo ne prilagodi ili sam se ja toliko uspaničila pa sam počela umišljati, ali zanima me da li je sve u redu i da li mogu nastaviti s korištenjem Diane 35. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da umišljate. pratite stanje dalje i uzimajte redovito.

kaaa

Postovani, nastavila sam s uzimanjem tableta i danas mi je 7.dan. Primjetila sam da me skoro svakog dana pocinje boliti glava nekoliko sati prije vremena kada bi trebala popitu tabletu. Također i dalje ponekad osjecam te lagane trnce u lijevom stopalu a u lijevoj ruci imam cudan osjecaj,kao kad vadim krv, nije bol ali cudan je osjecaj. 7.dan menstruacije i dalje imam vise nego inace, inace mi je 7.zadnji dan. Imam li razloga za zabrinutost? Zanima me ako bi odlucila prestati s uzimanjem tableta, trebam li popiti 21 tabletu ili mogu prestati bilo kad, i da li mogu ocekivati kakve neugodnosti ako prestanem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite ako želite bilo kad.

MarijaMaja44

Pocela sam da pijem Diane 35, u ponedeljak, a danas je cetvrtak. Pijem ih prvenstveno zbog policisticnih jajnika, a posto imam i poremecenje menstrualne cikluse, vec 3 meseca ne dobijam, i nisam ih pocela piti od prvog dana ciklusa. Danas sam imala odnos sa deckom, bez zastite i ejakulirao je u mene. Zelim da pitam da li je moguce da zatrudnim, pored koriscenja ovih tableta, s obzirom na prethodno navedene cinjenice? I da li da popijem escapelle? Molim Vas hitno odgovorite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita. Diane su dovoljne. Neće doći do trudnoće.

smajlicc

Poštovanje,
Počela sam opet nakon godinu dana piti Diane35, čekala sam prvi dan mjesečnice i došla je na 29i dan ciklusa 25.10. Problem je u tome što je vrlo oskudna, praktički kao iscjedak i trajalo je par sati, možda 24 sata, svijetle crvene boje na kraju je ostao samo smeđi kratki iscjedak. Znači popila sam pilule od prvog dana mjesečnice, ali ona nije trajala niti 24 sata.
S obzirom da sam imala nezaštićene odnose, bojim se da li postoji mogućnost da sam trudna, a da je to bio "spotting" ?

Lidy

Poštovani,

zbog obilnog i dugotrajnog krvarenja (21 dan), usljed hormonalnog poremečaja, ginekologinja mi je nakon uzv pregleda, te na temelju nalaza krvi prepisala Diane 35 koje su mi zaustavile krvarenje. U utorak 23.9. sam popila zadnju tabletu, ali menstruacije još nema. Dali je normalan izostanak menstruacije i da nastavim u u srijedu sa novom karticom tableta ili da se u ponedjeljak obratim svojoj ginekologinji?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smajlić, da li ste zaista počeli s prvim danom menstruacije ne znam. Savjetujem UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lidy doći će. Nastavite s blisterom od srijede.

smajlicc

Poštovani,
Izgleda da ste bili u pravu jer meni eto već 7i dan traje taj "iscjedak", tu i tamo malo krvi ali me cijelo vrijeme boli i imam pritisak dolje kao pred menstruaciju i to me sad brine jer ne znam da li da prestanem s ovim blisterom ili što? Ne znam šta se dešava trenutačno pa mi nije ugodno niti svejedno. Što mislite u čemu je problem i što bi bilo najbolje sada napraviti pošto nisam u mogućnosti posjetiti svog ginekologa?
Hvala lijepa unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam bez nalaza UZVa. Možete prestati s uzimanjem svakako.

mihaela25

doktorica mi je prepisala dinane 35 zbog policističkih jajnika i trebala sam početi piti na prvi dan menstruacija koja je tada već kasnila.. jedan dan sam dobila krvavi iscjedak i počela piti tablete uredno svaki dan, ali menstruacija se nije pojavila nakon iscjetka, sada trenutno radim tjedan pauze i za 3 dana ponovno trebam početi piti, ali još nisam dobila.. u 3 tjedna konzumiranja imala sam prvi spolni odnos i još jednom nakon toga, u razmaku od tjedan dana... da krenem piti tablete bez obzira što nisam dobila ili treba raditi nešto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s uzimanjem.