Kontracepcija

Povracanje/proljev

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebali. Pojte dalje prema propisanoj shemi.

petrarka

Postovani,
danas ujutro sam popila prvu tabletu (TriQUILAR) nakon dobivene mjesecnice. Sat i pol nakon sam dobila mekaniju/vodenastu stolicu.
Nisam popila dodatnu tabletu. Da li sada trebam kroz svih 21. dan pijenja tableta imati dodatnu zastitu ili samo kroz sljedecih 7 dana?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo kroz tjedan dana.

Luce28

poštovani, trenutno sam na 16 piluli, popila sam ju oko 22.30, i oko 23:45, imala sam normalnu stolicu ( obilna večera). znači nakon sat vremena.
dakle, trebam li uzimati dodatnu tabletu ako nije u pitanju proljev?
da li je potrebna dodatna zaštita? ili je dovoljno da nema ejakulacije unutra?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna pilula. Ista se uzima samo u slučaju jačeg povraćanja ili proljeva.

anamarija345

Poštovani,pijem Lindynette 20 već 2 godine.
Jucer sam nakon prve popijene tablete u ovom ciklusu imala lagani proljev 4 sata nakon popijene pilule te sam par minuta nakon toga popila još jednu tabletu nakon koje se proljev nije ponovio. Molim vas da mi napišete je li mi zaštita ugrožena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije.

Jole93

Poštovani,popila sam pilulu oko 11h i 5sati nakon dobila proljev i sutra pijem zadnju pilulu te 7dana pauze. Da napomenem,ovo mi je prvi put kako sam počela pit pilule ( Lindynette 20). I zanima me da li je sve u redu ili bi ipak nešto trebala učinit?

Jole93

tj. zanima me da li sam zaštićena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Zaštićena ste.

icanfly

Povracala sam sat vremena nakon uzimanja yasmina i po pravilima odmah uzela novu tabletu. Medutim sada mi u ovom mjesecu fali jedna tableta unutar pakiranja. Kako postupiti. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite još jednu 21.dan iz rezernog pakovanja ili jednostavno izostavite 21. te skratite ciklus za jedan dan.

antonia0506

pozdrav, situacija je sljedeca..naime povracala sam te nakon sto sam doslovno ispraznila želudac mi se ucinilo da se situacija smirila..popila sam logest no nakon nepunih sat vremena povratila sam opet doduse samo pljuvacku jer niceg drugog nije bilo, tabletu nisam povratila pa sam shodno tome mislila da se tableta apsorbirala i nisam uzela drugu..iza toga sam imala odnos bez ejakulacije no nakon par dana se desilo da je dečko ejakulirao u mene..imam li razloga za zabrinutost..inače radilo se o 6. tableti u blisteru..gin je na godisnjem pa nemam kog drugog pitati..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

antonia0506

hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

barbara200

Poštovani imala sam proljev nakon 6 sati od popijene pilule da li sam trebala uzeti drugu pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste.

Poštovani, pijem Lindynette 20 i ovo mi je peto pakiranje. popila sam 19. tabletu i sat i pol nakon toga imala proljev, da li je potrebno da popijem jos jednu sada? da li je zastita smanjena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da uzmite još jednu i zaštita do kraja blistera.