Kontracepcija

Strah od trudnoce

Zmaya

Znači da ako smo u navedenom slučaju koristili kondom, šanse se smanjuju..happy bar malo..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vi to malo tješite sama sebe blunk? Da, vidjeli ste nalinku, koristiti kondom je bolje nego ne koristiti ništa.

Zmaya

pa kad nisam dobila konkretan odgovor sad..javila sam se tu jer ne znam sto bih napravila.. happy pa sam malo procitala uokolo i vise manje se uvjerila da bi trebalo biti sve ok.. happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Jeste jeste, samo vam se konkretan odgovor nije svidio happy. Svi ovdje žele da im kažem da nema ama baš nikakve šanse za trudnoću - ali to je rijetko kad istina. Zato morate malo i sama odlučivati blunk.

Zmaya

Dobila sam menstruaciju happy i naučila sam lekciju da se ne valja ovak zezati happy
Bez obzira na sve, hvala Vam!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Drago mi je happy

vesela_trudnica

Moze jedno pitanje?
Radi upale grla doktorica mi je dala klavax, ali tada jos nisam znala da sa trudna. Da li to moze utjecati na daljnji razvoj ploda? Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo stvarno nema veze s kontracepcijom happy. Ali ne

ida_ofra

Ovako,ciklus mi traje 33 dana, i trebao je doći dan-dva prije nove nove godine, no u to vrijeme sam bila na putu i mislila sam da će zbog duge vožnje (24h) mestruacija možda kasniti.U međuvremenu sam imala spolne odnose i koristili smo uvijek kondom i napunili ga vodom za svaki slučaj. Također, na putu sam prehladila mjehur, te sam često i bolno mokrila te je mokrenje bilo popračeno blagim krvarenjem. Sad mi menstruacija kasni znači skoro 3 tjedna, pa me zanima da li je moguce da je ono na putu zapravo bila menstruacija, te što mi je činiti ako nije. Ako nije, opet kasni 3 tjedna. Prošli tjedan sam napravila test na trudnoću clearblue, bio je negativan, pa me zanima,pošto on ne može prikazati rezulate prije trećeg tjedna trudnoće.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Odgovor vam je gdje ste prvi put postavili pitanje.

Ne znam di bi postavila ovo pitanje pa sam ipak tu napisala. Možete li mi reći jeli spermicidna sredstva loše utječu na muškarca tokom oralnog seksa? I da li ima kakve veze ako se alkohol pije iako se koriste kontracepcijske pilule?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo prvo, ovisi o muškarcu happy. Smijete umjereno piti alkohol.

leica202

možete li mi reći ona tekućina,sluz što izlazi iz penisa kad se uzbudi,jel se može zatrudnit od toga,znači nije ni blizu svršavanja još?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo je često pitanje. Prvo pročitajte ovaj topik a onda i one druge o trudnoćama.

leica202

Malo sam se krivo gore izrazila.
Dakle oko 4 i 15 dečko i ja smo počeli odnos ali slučajem okolnosti nije se uspio desit,pa je on skinio kondom i poslije smo nastavili oralno pa me zanima jel moguće od te sluzi zatrudnit ako je njemu ostalo na prstu slučajno i jel ima kake potrebe za pilulu za dan poslije i jel može triquilar?. Danas mi je 11 dan od zadnje menstruacije tj. od početka(dobila sam je 22.01).
Nemojte mi zamjerit ako sam nepotrebno paranoična al ne vidim nigdje takvo pitanje
Velika Hvala

leica202

U tom i je stvar da sam čitala cijeli ovaj forum al kod svakog je skoro drugačija situacija i da smo sve našle odgovor sigurno ne bi ni postavile pitanje,a najčešće nailazim na vaš odgovor pročitajte topik pilula za dan poslije i onda budem u još većoj panici. mislim da govorim u ime većine kad kažem da se upravo vama i obraćamo iz razloga jel ste vi profesionalac što se tiče tih stvari i razumijem da mi previše paničarimo ali i zato postavimo pitanje da bismo se umirile i poslije nešto i naučile iz toga.
S poštovanjem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Budući da ste čitali, onda ste shvatili da na ovakva pitanja ne odgovaram. Razlog je taj što uvijek, ali baš uvijek postoji šansa za trudnoću ako imate odnose, a ja ne mogu znati jeste li vi ostali trudni. Zato upućujem na najčešća pitanja, da svatko sam preuzme rizik uzimanja ili neuzimanja hitne kontracepcije. Ako će vam biti lakše, osobno mislim da nema šanse da ste ostali trudni od ovog što ste opisali, ali vjerujte mi, nije nemoguće. Dakle, ili se naviknite na paranoju jer će tu biti uvijek, ili si nabavite poštenu zaštitu happy.

leica202

hvala vam velika na odgovoru,ma i planiram počet pit pilule sa sljedećom menstruacijom zato i jesam sad u dilemi popit tu pilulu (truqilar) kao dan poslije ili ne,a kolko će mi to odgodit mjesećnicu onda i da li popit 3 odjednom i 3 nakon 12 sati?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, 3 odjednom, 3 za 12 sati. Ne mora biti da će vam odgoditi, može doći i ranije.

leica202

Molim vas još jedan odgovor. Kad onda da započnem s prvom kutijom truqilara,čim mi dođe ta mjesećnica poslije tih 6 pilula?