Kontracepcija

Strah od trudnoce

bubamara 1987

ja sad nista ne razumijem sta hocete reci sa "topik Pilula za dan poslije "vjerovatno ne mogu da skuzim jer mi glava vise ne funkcionira normalno molim vas pojasnite mi malo detaljnije jer vise ne mogu da mislim normalno

bubamara1987

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tamo piše da ja ne mogu znati da li ste trudni i da napravite test na trudnoću prije pitanja "zašto mi kasni" happy.

bubamara 1987

jutros sam napravila test i bio je negativan

ali imam jos jedno pitanje dali je moguce zatrudnjeti i zadrzati trudnocu ako imam ciste na lijevonm jajniku a na posljednjem pregledu mi je ustanovljeno pozitivno na karcinom ponavljam imam dvorogu maternicu i dali je moguce iznijeti trudnocu do kraja i kakve su mi sanse za zatrudnjeti ako nisam ciste operirala

hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vi slabo razumijete. Pozitivno na karcinom vama znači što? Nema "pozitivno na karcinom", ako je nešto sumnjivo na karcinom odmah se operira, nema tu pregovora sa doktorima. Tako da pretpostavljam da su vaše ciste takve da ih ne treba niti operirati, a to znači da ne bi ni smetale trudnoći. Dvoroga maternica može smetati, ali i ne mora. Ako vam nitko nije savjetovao operaciju opustite se.

John Frusciante

Poštovana,
Evo imao sam spolni odnos sa svojom curom. Pa imam pitanje. Imala je menstrusaciju 14.2.2009. godine i najkraći joj je ciklus 26 dana a najduži 32 dana. imali smo prvispolni odnos 18 i drugi 19.2.2009. godine. Koristio sam kondom svaki put, no drugi put sam prije odnosa počeo stavljati kondom na krivu stranu no odmah sam vratio nazad, naravno kao što sam rekao to sam napravio prije bilo kakvog odnosa i dodira naših spolovila. MIslim da ni nisam svršio ni jednom osim ako sperma nije mogla izaći iz kondoma koji nije pukao. To nam je bio prvi seks sada sam unekom strahu. Mislm jer još uvijek ne znam jel može sperma izaćina drugu stranu, i ako sam počeo stavljati kondom na krivustranu jesamli možda na spolovilu imao sperme, tako da me strah, a po proračunima to bi trebali biti neplodni dani i dani. Molio bih vas za odgovor.

Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Odgovorila sam vam i zadnji put, da pročitate topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

John Frusciante

Da jeste, i oprostite što se nisam zahvalio.

No po mom nekom shvačanju ne bi trebalo doći do trudnoće, pa vas molim ako vam nije teško to mi reći i objsniti jer dobro sam opisao slučaj.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisam smatrala da ima potrebe ako ste pročitali, jer je iz teksta jasno vidljivo da su peti i šesti dan ciklusa vrlo prerano za ovulaciju.

John Frusciante

Znaći da tada ne može doći do oplodnje, jer kako sam naveo imao sam i zaštitu a i čisto sumnjam da sam svršio jer nisam ništa vidio u prezrvativu osim ako nije iscurilo na drugu stranu jer nije pukao.

Jer stvarno se brinem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste pravu osobu našli da vas tješi happy. Sve činjenice znate, dalje brinite sami.

laksmi

Dobar dan doktorice. Prvi put sam ovdje. i čitajući forum nisam mogla pronaci odgovor na svoje pitanje. naime, pijem diane vec 2 godine. jučer 7.3. sam oko 9-10 trebala popiti svoju prvu tabletu iz pakiranja nakon pauze, a zaboravila sam. popila sam ju jutros u 10 i pol. da li postoji mogucnost trudnoce, naime imala sam odnos tocno prije tjedan dana, proslu nedjelju. hvala unaprijed happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Slabo ste mi vi čitali ako mislite da spermiji žive toliko dugo happy. Koristite kondom slijedećih 7 dana.

amigdala

Poštovana!

Po prvi put sam imala sponi odnos s dečkom. On je ispočetka pokušavao bez kondoma. Kaže mi sada da je proša možda 2-3 puta i onda je stavio kondom, a na koncu i svršio vani. Ja zbog bolova nisam ni osjetila kada je on i je li uopce prosao. IIspada ta je taj dan bio moj 14. dan nakon menstruacije kada mi najvjerojatnije nastupa ovulacija. Zbog govora o preejakulatu za čiju sam opasnost tek sada doznala, u strašnom sam strahu.

Što imate reći o mom slučaju. Unaprijed vam puno zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nećete ostati trudni.

amigdala

Puno vam hvala na tako brzom i jasnom odgovoru!!

Lijep pozdrav!

bubamara 1987

postovana

Imam jedno pitanje otkriven mi je tumor na desnom jajniku ali na srecu kako kazu dobrocudni
moje pitanje dali se moze i pored toga ostati trudna i ako dali ima kakvih nezeljenih pojava
i dali se trudnoca moze iznijeti do kraja

hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To baš i nema veze s kontracepcijom pa ako vas zanima moje mišljenje dođite na pregled.

John Frusciante

Oprostiti što sam možda dosadan no kako sam vidio da je djevojka iznad napisala za preejakulat pa me sada zanima za moj slučaj, jer ja sam koristio kondome cijelo vrijeme, i odnos smo radili 5 i 6 dan od menstruacije, pa ako mi možete odgovoriti

slučaj sam opisao prije par dana...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kako vidite ja nisam komentirala šta je djevojka iznad napisala, jer moje mišljenje o mogućnosti trudnoće zbog preejakulata piše u onom topiku na koji sam vas poslala. Misim da vi ne želite shvatiti da ja neću napisati "ne brinite". Tko je dovoljno odrastao da se upušta u spolne odnose treba se educirati maksimalno moguće i biti dovoljno odrastao da preuzme odgovornost za posljedice.

woman

Molim Vas možete li mi odgovorit na jedno pitanje... Obzirom da nikad nisam pila tablete niti koristila bilo kakve zaštite za vrijeme odnosa, zanima me samo da li postoji mogućnost da zatrudnim ako sam imala odnos prvi dan kad sam dobila menstrualni ciklus. Ne znam kako se to broji, tj, ti dani kad su plodni. Prošleg mjeseca sam imala 30-tog i traje mi do nekih 4 do 5 dana i juče dobijem. a moj dečko več izvršio čin u meni. (svršio) Hvala Vam unaprijed