Kontracepcija

Strah od trudnoce

anamariii

Postovani,
Imala sam odnos 12. Dan ciklusa,bez zastite prekinutim snošajem.Decko nije svrsio u mene vec prestali smo 3 minute prije nego što je ejakulirao van mene.zanima me dal je moguća trudnoća na taj način,uzmimo u obzir da mi ciklus varira od 29-42 dana..te da neznam dali su mi plodni dani bili poceli ili još ne. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno su polodni dani. Neće doći do trudnoće ako ste sigurni vi i on da nije bilo ejakulacije.

anamariii

Postovani,
Ponovno pisem,danas mi je 18.dan ciklusa i imam pojacan bijelkasti rastezljivi iscjedak vec 2 dana.jucer navecer javila mi se bol u lijevom jajniku,a danas ujutro se nastavila,tako da jedva hodam.Zanima me da li je to zbog ovulacije,posto imam neredovite cikluse ili zbog mogucnosti trudnoce,danas je 6. Dan od odnosa,citala sam mnogo i o cistama na jajnicima te sto mi savjetujete.

User999

Pijem Diane 35... Htjela sam samo odgoditi menstruaciju medjutim sada zelim da nikad nisam pokusala. Preskocila sam pauzu i zapocela sam novim blisterom. Popila sam 13 tablete iz njega s tim da sam zadnji put odnos imala na 12-toj tableti iz blistera. Znaci nakon toga sam popila jos jednu tabletu i onda sam pocela praviti pauzu u zelji da nastupi menstruacija. Inace dobijem s 4. na 5. dan medjutim danas je 5. dan i menstruaciji ni traga. Nisam imala odnose od tada i ne znam sta mi je sada raditi da li da zavrsim pauzu ili da pocnem s tabletama opet? Postoji li mogucnost da sam trudna???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamari odgovorio sam vam. Pričekajte menstruaciju i ne umišljajte si.

Dejan Šakoronja, dr. med.

User ne radi se o trudnoći. Doći će do menstruacije.

anamariii

Poštovani,
Evo opet ja, danas mi se pojavio svrbez i peckanje lagano na podrucju vagine,te imam bijeli gusti mrvicasti iscjedak vise izgledaju kao pahuljice ali guste..Moguce je da se radi o infekciji ili? i dali je to povezano s bolom u jajnicima i maternici prije neki dan? Strah me da nije od trudnoce,molim vas odgovorite mi brzo...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivičnoj upali. Koristite Canesten kremu i vaginalete.

jeleeeena28

Imam pitanje. Imala sam odnos sa momkom, sa zastitom, mada tokom odnosa je pukao kondom. da li trebam brinuti puno ako smo kondom odmah zamijenili? mada sam u plodnim danima. nadam se ubrzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne trebate brinuti ako nije došlo do ejakulacije.

Josipa222

Molim vas pomozite, evo ovako, prije odnosa sa deckom sam mu dirala glavic, na kojem je bilo neke sluzi, da li je to predejakulat? Te nakon toga sam uzela kondom i stavila mu a na rukama mi je ostalo te sluzi tako da sam prebacila na kondom, a kondom je usao u mene, te drugi problem je to sto je on taj kondom u kutijici bacio u smece i malo zguzvao jer nije znao da je jos jedan kondom u njemu, te smo koristili taj kondom, kasnije sam provjerila i nije puknuo, i bila sam u plodnim danima(dan nakon ovulacije), kolika je sansa za trudnocu jer se stvarno jako bojim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte topis o predejakulatu. Forum je da se čita pa onda ako nešto nije jasno da se postavi pitanje.
Prema opisanom neće doći do trudnoće.

jedna maja

Postovani, sudeci da imam gljivice - osecaj svraba i zarenja u ovulaciji i pred cikus zanima me zbog cega bi mi se nakon odnosa ponekad upalio deo kod ulaza u vaginu i natekao pritom da nije pracen nikakvim tegobama i prodje posle nekih sat vremena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gljivice uzrokuju uglavnom vulvovaginitis. Dakle upalu vanjskog spolovila i rodnice.
Oteklina izvana i crvenilo koje brzo prođe nije od gljivične upale vjerovatno od iritacije ili alergijeske reakcije na nešto.

Zanimljivo_st5

3mj sam koristila kontracepciju Naelia, zatim mi je doktorica prepisala druge, jace tablete Lindynette. Naelia ima 28 tableta, od toga su 4 tablete druge boje i dr mi je rekla da tih 4 ne popijem i da krecem s novom terapijom, odnosno kutijom Lindynetta. Imala sam seksualan odnos da dečkom i doslo je do par snošaja tijekom mjeseca. Od kad pijem tablete uvijek mi kasni par dana ili dođe ranije par dana. Ali sad vec kasni 5 dana ii imam povremene bolove i osjecaj da cu dobiti. Strah me da je moguca trudnoca u pitanju..
A isto tako u nuspojavama pise da je moguc izostanak menstruacije. Što vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Nastavite prema shemi dalje.

b3008

Postovani doktore
uzasno se bojim trudnece nisam imala nikad spolni odnos s deckom sam samo imala peting. On je mene dirao po spolovilu i ja sam dozivjela orgazam. Nakon toga ja sam njega dirala zadovoljavala i on je svrsio. sad me brine jedna stvar rukom kojom mislim da ga nisam dirala al nisam sigurna pomjerila sam gacice i vidjela rastezljivu sluz na ruci zanima me jel to moguce da je od mene i ako je sperma jel moguce da sam trudna ovim nacinom ako nije bilo guranja prstiju u vaginu ? bio mi je 12 dan ciklusa i to je plodni dan bio jer mi je bila prozirna sluz prije ovog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite. Savjetujem edukaciju.

Doki241

Pitanje : imala sam spolni odnos 5. I 6.dan ciklusa znaci sve uredno s prezervativom,ali me zanima da li je moguce kad decku splasne tijekom odnosa a on i dalje nastavi s odnosom da nesto iscuri,znaci on kaze da nije nista izaslo i da ga je stisla ta guma od prezervativa te svrsi uvijek izvan mene nakon 5-10 sekundi imam li razloga za brigu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.