Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Strah od trudnoce


Autor Poruka

anamariii

17.11.2015. 10:15

Postovani,
Imala sam odnos 12. Dan ciklusa,bez zastite prekinutim snošajem.Decko nije svrsio u mene vec prestali smo 3 minute prije nego što je ejakulirao van mene.zanima me dal je moguća trudnoća na taj način,uzmimo u obzir da mi ciklus varira od 29-42 dana..te da neznam dali su mi plodni dani bili poceli ili još ne. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.11.2015. 17:05

Vjerovatno su polodni dani. Neće doći do trudnoće ako ste sigurni vi i on da nije bilo ejakulacije.

anamariii

20.11.2015. 11:50

Postovani,
Ponovno pisem,danas mi je 18.dan ciklusa i imam pojacan bijelkasti rastezljivi iscjedak vec 2 dana.jucer navecer javila mi se bol u lijevom jajniku,a danas ujutro se nastavila,tako da jedva hodam.Zanima me da li je to zbog ovulacije,posto imam neredovite cikluse ili zbog mogucnosti trudnoce,danas je 6. Dan od odnosa,citala sam mnogo i o cistama na jajnicima te sto mi savjetujete.

User999

20.11.2015. 16:35

Pijem Diane 35... Htjela sam samo odgoditi menstruaciju medjutim sada zelim da nikad nisam pokusala. Preskocila sam pauzu i zapocela sam novim blisterom. Popila sam 13 tablete iz njega s tim da sam zadnji put odnos imala na 12-toj tableti iz blistera. Znaci nakon toga sam popila jos jednu tabletu i onda sam pocela praviti pauzu u zelji da nastupi menstruacija. Inace dobijem s 4. na 5. dan medjutim danas je 5. dan i menstruaciji ni traga. Nisam imala odnose od tada i ne znam sta mi je sada raditi da li da zavrsim pauzu ili da pocnem s tabletama opet? Postoji li mogucnost da sam trudna???

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.11.2015. 22:40

Anamari odgovorio sam vam. Pričekajte menstruaciju i ne umišljajte si.

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.11.2015. 23:15

User ne radi se o trudnoći. Doći će do menstruacije.

anamariii

25.11.2015. 21:00

Poštovani,
Evo opet ja, danas mi se pojavio svrbez i peckanje lagano na podrucju vagine,te imam bijeli gusti mrvicasti iscjedak vise izgledaju kao pahuljice ali guste..Moguce je da se radi o infekciji ili? i dali je to povezano s bolom u jajnicima i maternici prije neki dan? Strah me da nije od trudnoce,molim vas odgovorite mi brzo...

Dejan Šakoronja, dr. med.

27.11.2015. 02:25

Radi se o gljivičnoj upali. Koristite Canesten kremu i vaginalete.

jeleeeena28

06.01.2016. 02:10

Imam pitanje. Imala sam odnos sa momkom, sa zastitom, mada tokom odnosa je pukao kondom. da li trebam brinuti puno ako smo kondom odmah zamijenili? mada sam u plodnim danima. nadam se ubrzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.01.2016. 18:20

Prema opisanom ne trebate brinuti ako nije došlo do ejakulacije.

Josipa222

26.01.2016. 10:55

Molim vas pomozite, evo ovako, prije odnosa sa deckom sam mu dirala glavic, na kojem je bilo neke sluzi, da li je to predejakulat? Te nakon toga sam uzela kondom i stavila mu a na rukama mi je ostalo te sluzi tako da sam prebacila na kondom, a kondom je usao u mene, te drugi problem je to sto je on taj kondom u kutijici bacio u smece i malo zguzvao jer nije znao da je jos jedan kondom u njemu, te smo koristili taj kondom, kasnije sam provjerila i nije puknuo, i bila sam u plodnim danima(dan nakon ovulacije), kolika je sansa za trudnocu jer se stvarno jako bojim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.01.2016. 22:05

Pročitajte topis o predejakulatu. Forum je da se čita pa onda ako nešto nije jasno da se postavi pitanje.
Prema opisanom neće doći do trudnoće.

jedna maja

11.05.2016. 23:20

Postovani, sudeci da imam gljivice - osecaj svraba i zarenja u ovulaciji i pred cikus zanima me zbog cega bi mi se nakon odnosa ponekad upalio deo kod ulaza u vaginu i natekao pritom da nije pracen nikakvim tegobama i prodje posle nekih sat vremena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

12.05.2016. 10:50

Gljivice uzrokuju uglavnom vulvovaginitis. Dakle upalu vanjskog spolovila i rodnice.
Oteklina izvana i crvenilo koje brzo prođe nije od gljivične upale vjerovatno od iritacije ili alergijeske reakcije na nešto.

Zanimljivo_st5

12.05.2016. 11:35

3mj sam koristila kontracepciju Naelia, zatim mi je doktorica prepisala druge, jace tablete Lindynette. Naelia ima 28 tableta, od toga su 4 tablete druge boje i dr mi je rekla da tih 4 ne popijem i da krecem s novom terapijom, odnosno kutijom Lindynetta. Imala sam seksualan odnos da dečkom i doslo je do par snošaja tijekom mjeseca. Od kad pijem tablete uvijek mi kasni par dana ili dođe ranije par dana. Ali sad vec kasni 5 dana ii imam povremene bolove i osjecaj da cu dobiti. Strah me da je moguca trudnoca u pitanju..
A isto tako u nuspojavama pise da je moguc izostanak menstruacije. Što vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

12.05.2016. 19:10

Mislim da se ne radi o trudnoći. Nastavite prema shemi dalje.

b3008

02.07.2016. 01:15

Postovani doktore
uzasno se bojim trudnece nisam imala nikad spolni odnos s deckom sam samo imala peting. On je mene dirao po spolovilu i ja sam dozivjela orgazam. Nakon toga ja sam njega dirala zadovoljavala i on je svrsio. sad me brine jedna stvar rukom kojom mislim da ga nisam dirala al nisam sigurna pomjerila sam gacice i vidjela rastezljivu sluz na ruci zanima me jel to moguce da je od mene i ako je sperma jel moguce da sam trudna ovim nacinom ako nije bilo guranja prstiju u vaginu ? bio mi je 12 dan ciklusa i to je plodni dan bio jer mi je bila prozirna sluz prije ovog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

02.07.2016. 21:05

Neće doći do trudnoće. Ne brinite. Savjetujem edukaciju.

Doki241

10.08.2016. 00:15

Pitanje : imala sam spolni odnos 5. I 6.dan ciklusa znaci sve uredno s prezervativom,ali me zanima da li je moguce kad decku splasne tijekom odnosa a on i dalje nastavi s odnosom da nesto iscuri,znaci on kaze da nije nista izaslo i da ga je stisla ta guma od prezervativa te svrsi uvijek izvan mene nakon 5-10 sekundi imam li razloga za brigu

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.08.2016. 17:05

Nije moguće.